Beştepe'de 15 Temmuz sahnesine çıkan Öner, Pensilvanya'da Fetullah'a özel konser vermiş

15 Temmuz’da Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda senfoni konseri veren ‘tasavvuf sanatçısı’ Sami Savni Öner’in geçmişte Pensilvanya’ya giderek FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e özel konser verdiği ortaya çıktı.

Beştepe'de 15 Temmuz sahnesine çıkan Öner, Pensilvanya'da Fetullah'a özel konser vermiş

15 Temmuz’un yıl dönümünde, Beştepe'de düzenlenen etkinlikte piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu’nun “15 Temmuz Destanı” adlı çalışması sergilendi. Çalışma, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu ile birlikte seslendirildi. Atakoğlu’na konserde eşlik edenlerden biri de ‘tasavvuf sanatçısı’ Sami Savni Öner’di.

Öner, Pensilvanya'ya gidip FETÖ lideri Fetullah Gülen'e konser verdiğini basına açıklamıştı.

19 Ağustos 2012'de HaberTürk'ten Pınar Erbaş'ın sorularını yanıtlayan Öner, "Hoşgeldin Sami'ciğim, seni zevkle dinliyorum' dedi. Bir saat konser verdik. Konser bitene kadar ağladı" ifadelerini kullandı.

Öner röportajın soruları şöyle yanıtladı...

" - Fethullah Gülen'e özel konser verdiğiniz doğru mu?
Aslında konser vermeye değil ziyaretine gitmiştim. Çok iyi, çok güzel bir insan. Hürmetle karşıladı. Orkestramı da götürmüştüm ama ayıp olmasın diye sazları aşağıda bırakmalarını söyledim. Yanına gittiğimizde ayağa kalktı, "Hoşgeldin Sami'ciğim, seni zevkle dinliyorum" dedi. Orkestramı tanıttım. "Sazları nerede" deyince arkadaşlarım getirdiler. Bir saat konser verdik. Konser bitene kadar ağladı. Gönlü o kadar güzel bir insan ki. Ama şimdi sen yazınca, basit bir kelime var hani, 'Fethullahçı' diye, öyle söyleyecekler. Terbiyesizlik bu. Onu seven bir sürü insan var, saygılı olmak, düşünmek lâzım.
- Öyle görünmekten mi korkuyorsunuz?
Yok yaz. Fethullah Hoca'yı seviyorum. Allah dostu biri. İnsanlar saadetli, refah, barış içinde olsun, birbirlerini öldürmesin diye çalışıyor."