Beştepe’de Albayrak sessizliği… Dün gecenin manzarası: Yönetim sisteminin iflası!

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, dün akşam istifa etmesinin ardından Baştepe sessizliğini koruyor. İstifanın kabul edilip edilmeyeceğine ilişkin resmi açıklama yapılmaması tepkileri de beraberinde getiriyor. Kulislerde yeni yönetim sisteminin “kararlar hızlı alınacak” propagandası üzerine kurgulandığı hatırlatılırken, henüz bir açıklama yapılmaması “yönetim sisteminin iflası” olarak değerlendiriliyor.

VERYANSIN TV

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa etmesi Türkiye’nin gündemine oturdu. 

Albayrak istifa paylaşımında “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Albayrak’ın “At izi it izine karıştı” ifadeleri ile duyurduğı istifasının ardından saatler geçmesine rağmen Beştepe’de derin bir sessizlik hakim. 

AKP’den üst düzey isimler istifanın Cumhurbaşkanlığından dönmesini isterken, devletin tepesinden resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Albayrak’ın sıklıkla kullandığı Twitter hesabına neden ulaşılamadığı, hesabın siber saldırı sonrasında ele geçirildiği iddiaları merak konusu. 

Hükümetten ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan da henüz bir açıklama yapılmaması tepkilere neden oluyor. 

KRİZİN NEDENİ YENİ YÖNETİM SİSTEMİ

Kulislerde krize müdahale edememe eğiliminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden kaynaklandığı dile getiriliyor. 

Devletin yönetim organlarının Erdoğan’dan gelecek habere odaklandığı belirtilirken, tek bir kişiden gelecek açıklamanın beklenmesinin yönetim krizini tetiklediği vurgulanıyor. 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin “koalisyon dönemi bitti, kararlar hızlı alınacak” propagandası üzerine kurgulandığına dikkat çekilirken, henüz bir açıklama gelmemesi “sistemin iflası” olarak da değerlendiriliyor.  

 

 

Beştepe’de Albayrak sessizliği… Dün gecenin manzarası: Yönetim sisteminin iflası!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!