Beyazıt Karataş'tan S-400'ler hakkında 'belgesel' niteliğinde bilgiler

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş Veryansın TV Pankuş Programında s-400 ve patriotlar hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Beyazıt Karataş'tan S-400'ler hakkında 'belgesel' niteliğinde bilgiler

Gazeteci Erdem Atay'ın Veryansın Tv Youtube kanalındaki Pankuş programında Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş 'S-400' ve 'Patriot' hava savunma sistemleri hakkında çarpıcı bilgiler verdi. "S-400, patriot nedir? Karşılaştırması, neden gerekli?" sorularını ayrıntılı görsellerle anlatan Emekli Tümgeneral Karataş, Pankuş programında savunma sistemlerinin Türkiye için önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Karataş, 2007 yılından beri Rusya'nın silah envanterinde yer alan Uzun Menzilli Yüksek İrtifa Hava-Füze Savunma Sistemi S-400'lerin 'stratejik öneme sahip siyasi, ekonomik ve askeri hedefleri korumak için geliştirilen bir hava sistemi' olduğunu belirtti ve S-400'leri dünyadaki en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak nitelendirdi.

TÜRKİYE NEDEN S-400 RUS FÜZELERİ İÇİN ISRARCI?

Karataş Türkiye'nin S-400 konusunda neden Rusya ile irtibatta olduğunu ise "Amerika ve batı ülkelerinin PKK/KCK, PYD/YPG/YPJ, SGD, IŞİD, FETÖ ile mücadelede Türkiye'ye karşı iki yüzlü bir politika uygulayarak bu terör örgütlerini desteklerken, Türkiye'ye yüksek teknolojili silahları satmak istememesi sonrasında Türkiye Rusya'dan s-400 alımına yöneldi' sözleriyle açıkladı.

Patriot'ların ise S-400, PAC-3 MSE'e göre daha gelişmiş bir sistem olmadığını ve tehditlere karşı daha dezavantajlı bir sistem olduğunu açıklayan Karataş, programda alçak ve orta irtifa hava savunma sistemlerinin de kritik rollerine değinerek önemli karşılaştırmalar yaptı.

Programın tamamını izlemek için tıklayın↓