Beyoğlu’ndaki terör saldırısına yardım ve yataklık ettiği belirlenen terörist Suriye’de yakalandı

Beyoğlu'ndaki bombalı saldırı eyleminin gerçekleştirilmesinde yardım ve yataklık ettiği belirlenen Hüsam A. isimli örgüt mensubu Suriye Azez'de emniyet güçlerince yakalandı.

featured

Taksim İstiklal Caddesinde 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen, 6 kişinin hayatını kaybetmesine ve 81 kişinin yaralanmasına sebep olan terör saldırısında yeni bir gelişme yaşandı. Saldırıyla ilişkili olduğu tespit edilen ‘Hüsam’ kod adlı terörist Suriye’nin Azez kentinde yakalanarak gözaltına alındı.

SALDIRGANIN İFADESİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Saldırının ardından failin yakalanması için çalışma yürüten polis ekipleri, Suriye uyruklu Ahlam Albashir isimli saldırganı yakaladı. Albashir’in ifadesinde saldırı talimatını, PKK’nın sözde sorumlusu “Hacı” kod adlı teröristten aldığını belirtti.

Öte yandan Albashır’ın, 2 ay Mümbiç’te kaldıktan sonra 4 ay önce Türkiye’ye geldiği belirlendi.

‘HÜSAM’ KOD ADLI TERÖRİST SURİYE’DE YAKALANDI

Saldırıyla ilişkili olduğu tespit edilen Hüsam kod adlı PKK’lı terörist, Türk polisinin Suriye’nin Azez kentinde düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

‘Hüsam’ kod adlı teröristin, saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashir ile saldırının Türkiye ayağının organizatörü Bilal Hassan’la birlikte aynı yerde kaldığı ve teröristlere yardım yataklık ettiği tespit edildi.

Beyoğlu’ndaki terör saldırısına yardım ve yataklık ettiği belirlenen terörist Suriye’de yakalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!