Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu vakıf için belediye 5 milyon liralık yurt yapacak

Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü Yılmaz, ihaleye ilişkin kendilerine bilgi verilmediğini söyledi.

Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu vakıf için belediye 5 milyon liralık yurt yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, geçen haftalarda Denizli’de yaptığı bir konuşmada, “Sırtımızı sadece belediye ve devletlere dayayarak iş yapma hastalığına yakalanmamalıyız” demişti

Bursa’nın AKP’li Osmangazi Belediyesi, AKP’lilerin kurucusu ve yöneticisi olduğu İlim Yayma Vakfı’na öğrenci yurdu inşa edecek. İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekilliğini Bilal Erdoğan yapıyor.

Belediye “Osmangazi Belediyesi İlim Yayma Vakfı Yurt İnşaatı işi” başlığıyla 21 Ağustos tarihinde ihale yaptı. Yapılan ihale ile birlikte vakfın öğrenci yurdu yapımı için belediye kasasından toplam 5 milyon 982 bin lira harcanacak.

‘İHALEYE İLİŞKİN BİLGİ VERİLMEDİ’

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre AKP’lilerin kurucusu olduğu vakfa belediye kasasından para harcanarak yurt yapılmasına ilişkin konuşan Osmangazi Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü Sefa Yılmaz, ihaleye ilişkin kendilerine bilgi verilmediğini söyledi.

CHP’li Yılmaz, “Osmangazi Belediyesi’nde iktidar partisi AKP belediye encümeninde talep etmemize rağmen bize yer vermedi. Bu nedenle encümenin yaptığı ihale ve sair işlemlerden bilgi sahibi olamıyoruz. Osmangazi Belediyesi İlim Yayma Vakfı Yurt inşaatı işinden bilgimiz olmadı. Kaldı ki belediye başkanı bizim bugüne kadar belediye meclisinde verdiğimiz hiçbir soru önergesine cevap da vermemiştir” dedi.

‘Sırtımızı sadece belediyeye dayayarak iş yapmamalıyız’