Bill Gates’e şok koronavirüs tepkisi: Oyun bitti

Liverpool'un savunma oyuncusu Dejan Lovren'in korona virüs ile Bill Gates'i ilişkilendirenlerin arasına katıldı.

Bill Gates’e şok koronavirüs tepkisi: Oyun bitti

Liverpool’un savunma oyuncusu Dejan Lovren’in koronavirüsle ilgili ilginç bir komplo teorisine destek verdiği ortaya çıktı. Hırvat oyuncu, Bill Gates’e tepki gösterdi.

Koronavirüs pandemisi dünya genelinde etkisini sürdürürken, salgının çıkışına dair komplo teorilerinin de ardı arkası kesilmiyor. Bu teorileri ortaya atan en ilginç isimlerden birisi eski bir futbolcu olan komplo teorisyeni David Icke oldu. David Icke, önce 5G ağlarıyla koronavirüsün yayılması arasında bir bağ olduğunu iddia etmiş ardından ise virüsün arkasında Yahudi bir grubun olduğunu öne sürmüştü.

Icke’nin son iddiası ise koronavirüs salgınının, aşıları halka zorla yapmak için bir efsane olduğuydu.

LOVREN: OYUN BİTTİ

David Icke’nin iddialarıyla etkilenen isimlerden biri de Liverpool’un savunmacısı Dejan Lovren oldu.

30 yaşındaki futbolcu, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in “Teşekkürler sağlık çalışanları” paylaşımına tepki gösterip, mesaja “Oyun bitti Bill. İnsanlar kör değil” yanıtını yazdı.

Hırvat futbolcunun Icke’nin “Koronavirüs salgınının, aşıları halka zorla yaptırmak için bir efsane olduğu’ teorisini desteklediği ortaya çıktı.

FACEBOOK ICKE’NİN HESABINI KAPATMIŞTI

Bu arada Facebook, David Icke’ın resmi hesabını “Sağlık hakkında zarara yol açabilecek şekilde yanlış bilgi yaydığı” gerekçesiyle kapattı.

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Icke, “Faşist Facebook David Icke’ın hesabını siler – elitler KORKUYOR” ifadesini kullandı.