BİM’den ‘fareli cips’ açıklaması

BİM'den alınan cips paketinden fare çıktığı haberleri sosyal medyada gündem olmuştu. BİM'den olayla ilgili açıklama geldi. Cipsin içinden fare çıkmasının mümkün olmadığı öne sürüldü.

featured

Yozgat’ta kız yurdunda kalan 4 arkadaş, doğum günü kutlaması için bir zincir market şubesinden cips satın aldı. Doğum günü kutlaması için hazırlık yapan öğrenciler, odalarına gelip cips paketini tabağa boşalttıkları anda cipsin içindeki fare ölüsü gördüklerini iddia etti.

Öğrencilerin, cep telefonlarına kaydettikleri görüntüleri hemen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı’na iletip, oradan da polis merkezine şikayette bulundukları belirtildi.

Yaşanan skandal olay sonrası BİM’den açıklama geldi. Yapılan açıklamada cipsin içinden fare çıkmasının mümkün olmadığı iddia edildi.

Tüm üretim aşamalarında denetimlerin hem yetkilileri , hem de bağımsız kuruluşlar tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunun Dikkatine

Sosyal medyada ve bazı online haber sitelerinde BİM’in özel markalı cipsinin içinden yabancı cisim çıktığına dair paylaşımlar yapılmaktadır.

Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye’de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde , yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız. BİM Birleşik Mağazalar AŞ”

BİM’den ‘fareli cips’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Hemen inkar, ne zaman gittin, ne zaman arastirdin. Durust ve samimi olan sirket soyle derdi. “Boyle birseyin olmasi mumkun degil, olayi arastiriyoruz. Tuketici ile irtibat halindeyiz. Paketin seri numarasindan ve satisin yapildigi marketten uretim tesisini belirledik. Sirketimizden bir heyet incelemelerde bulunmak icin konu tesiste mesai yapmaktadir. Gercegin ortaya cikmasi icin hersey yapilacaktir” Gibi, yani adam olan boyle derdi. Nerede sizde o kapasite.

  2. 2 ay önce

    Kinder çikolata hatasını kabul ederken bim ben yapmadım diyor

  3. 2 ay önce

    Ben de iftira olabileceğini düşünenlerdenim. Ama hiç birşey imkansız değil tabii ki. Bir çok gıda paketleme hattında bırakın yabancı maddeyi, kırık veya rengi farklı ürünü bile hattan atan sistemler mevcut. Eğer bu cips merdiven altı bir tedarikçi tarafından üretilmiyorsa farenin yurtta torbaya girme olasılığı daha yüksek.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!