Binali Yıldırım Türkiye’ye çağırdı: Buraya gelsinler, herkese yer var

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, enerji sorunu yaşayan Avrupalıları Türkiye'ye davet ederek, "Buraya gelsinler, hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye'de geçirelim." dedi.

featured

Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de katıldığı AKP Antalya İl Başkanlığınca Kepez ilçesindeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende partiye yeni katılanlara rozet taktı.

Törende konuşan Yıldırım, Antalya’nın denizi, doğası, bereketli topraklarıyla dünyanın en güzel şehirlerinden olduğunu söyledi. Bu sene turizm sektörünün ciddi anlamda canlandığını, 2019 öncesine doğru adım adım ilerlediğini vurgulayan Yıldırım, “Gelen misafir başına katma değer de yüzde 50 artmış. Yani daha az gelse bile getirisi daha fazla. Kaldı ki daha fazla gelecek. 1000 dolara yaklaşmış misafir başına gelir.” diye konuştu.

‘DÜNYADAN AKIN AKIN GELİYORLAR’

Dünyadan herkesin akın akın Türkiye’ye, Antalya’ya geldiğine işaret eden Yıldırım, Antalya’nın marka bir şehir olduğunu, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ilçe belediyelerin kentin altyapı sorununu önceden çözdüğünü anlattı.

‘ANTALYA ONLARI BEKLİYOR’

Yıldırım, sokakta ekonominin konuşulduğunu ve bütün dünyanın büyük bir ekonomik buhrandan geçtiğini dile getirdi. Avrupa ülkelerinde klimanın ayarının 25 dereceye çıkartılması için uyarıların yapıldığını belirten Yıldırım, “Kapı açıksa ceza yazıyorlar. ‘Odun kömürü hazırlayın, kış çok zor geçecek’ diyorlar. Buraya gelsinler. Hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye’de geçirelim. Enflasyon çok kötü bir şey. Bunu en iyi biz biliriz. 70’li, 80’li, 90’lı yıllarda bunun acısını biz yaşadık, bedelini biz ödedik. 5 Nisan, 25 Ocak kararları, 2001 Şubat krizleri, bankaların batmasının sebebi yüksek enflasyondur.” ifadelerini kullandı.

 

Binali Yıldırım Türkiye’ye çağırdı: Buraya gelsinler, herkese yer var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Allahım ben bunu çekecek ne yaptım? Lan hangi altyapı, ekonomiyle milyon tane insanı çağırıyorsun?!

  2. 3 hafta önce

    Binali Yıldırım yeterince insan çağırmadınız mı, alın hepsini sarayını da ve evinizde besleyin. Çekin elinizi artık halkın ekmeğinden😡

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!