Binali Yıldırım: Önümüzde iki önemli sınav var

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Adana'da yaptığı konuşmada "Önümüzde iki önemli sınav var. Bunun birisi 2023, ikincisi de 2024. Biz hepimiz biliyoruz ki 2023 olmadan 2024 olmaz. 2023'te Cumhurbaşkanı'mızı, milletin adamını, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'ı Adana'da rekor oyla seçmeye hazır mısınız? Allah'ına kurban Adana. Sonra da 2024." dedi.

featured
service

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AKP Adana İl Başkanlığını ziyaret etti.

Partilerinin 20 yılı geride bıraktığını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti ne diyor? ‘İlk günkü gibi’. 20 yıl geride kaldı ama heyecanımızdan, kararlılığımızdan eksilen bir şey yok, artarak devam ediyor. Bugünlerde aslında birliğimiz, beraberliğimiz geçmişte olmadığı kadar önemli. Cumhur İttifakı olarak önümüzde 2 tane önemli sınav var: Bunun birisi 2023, ikincisi de 2024. Biz hepimiz biliyoruz ki 2023 olmadan 2024 olmaz. 2023’te Cumhurbaşkanı’mızı, milletin adamını, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan’ı Adana’da rekor oyla seçmeye hazır mısınız? Allah’ına kurban Adana. Sonra da 2024.”

“2024’te inşallah büyük bir başarıyı, 2023’ten sonra kazanacağız.” diyen Yıldırım, şunları ifade etti:

“Etrafımızda olup bitene baktığımız zaman görüyoruz ki Türkiye, bölgede adeta bir teminat görevi yerine getiriyor. Güneyimizde, kuzeyimizde, doğumuzda, batımızda bir ateş çemberiyle kuşatılmış durumdayız. Biri sönüyor, biri başlıyor. Dolayısıyla bu şartlar altında bize düşen, bu topraklarda dimdik olmak. Güçlü olmak yetmez, etrafımızdaki mağdur ve masum insanlara da kardeşlerimize de destek olmak… Bunun için var gücümüzle çalışacağız.”

Ukrayna-Rusya savaşında Batı’nın iki yüzlü tutumunu gördüklerini anlatan Yıldırım, Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, Libya’daki iç savaşta, karışıklıkta insanlar hayatını kaybederken Batılıların sesinin soluğunun çıkmadığını dile getirdi.

Yıldırım, “Ateş o tarafa yaklaşınca nasıl farklı bir tutum içine girdiler, nasıl iki yüzlü bir davranış içine girdiler hepsini gördük ama biz farklı dili konuşabiliriz, farklı renkte olabiliriz, farklı kültürlerimiz olabilir, farklı dinimiz de olabilir ama unutmayalım, hepimiz Allah’ın yarattığı kullarız ve gözden akan damlaların rengi aynıdır. Nerede bir acı varsa, nerede bir mağduriyet varsa Türkiye, her zaman ırk, mezhep, din, kültür, meşrep farkı gözetmeksizin hep insanlığın hizmetinde olmuştur.” şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım: Önümüzde iki önemli sınav var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!