Bir Başkadır'daki başörtülü mastürbasyon sahnesi tartışma yarattı

Online dizi ve film izleme platformu Netflix'in geçtiğimiz gün yayına soktuğu Türk yapımı dizi Bir Başkadır ilk günden tartışma yarattı. Yönetmen koltuğunda Berkun Oya'nın oturduğu dizideki mastürbasyon sahnesi ise sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Bir Başkadır'daki başörtülü mastürbasyon sahnesi tartışma yarattı

Netflix'in yeni dizisi Bir Başkadır geçtiğimiz gün yayına girdi. Masum ve Son dizileri ile tanınan Yönetmen Berkun Oya'nın son dizisi Netflix'de en çok izlenen yerli yapım oldu. Dizi sosyal medyanın da konusu oldu hakkında binlerce yorum yapıldı. 

Dizide her bölüm 45 dakika sürüyor  ve 1. sezon 8. bölümden oluşuyor. Birçok önemli ismin olduğu kadroda Öykü Karayel Meryem karakterinde görülüyor.

Bir Başkadır dizisi farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul'un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Bu karakterler ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalıyor.


Dizi yayınlandığı gün tartışma konusu oldu. Sosyal medyada binlerce yorumun yağdığı dizinin bir sahnesi ise seyirciyi ikiye böldü. Meryem'in evine temizliğe gittiği asosyal ve seks düşkünü olan Sinan'ın banyodaki mastürbasyon sahnesi akılları karıştırdı. 

Her geceyi bir kadınla birlikte olarak geçiren Sinan'ın yalnız kaldığı gecelerde banyoda Meryem'in temizlik yaparken giydiği başörtüsü ve kıyafetlerini koklayarak mastürbasyon yapmasına bazı izleyicilerden tepki geldi.

Sinan'ın Meryem'in başörtüsünü koklayarak banyoda kendinden geçtiği sahne birçok seyirci tarafından gereksiz görüldü. Bazı seyirciler neden böyle bir sahne için başörtüsü akıllarına gelmiş derken bazı seyircilerde Netflix'in yayın politikasını eleştirdi ve 'Başı kapalı kadınları yine yere sokuyorlar' yorumunu yaptı

Dizi nerede çekildi: İstanbul'da çekilen Bir Başkadır dizisinde Beyoğlu, Bağcılar ve İstanbul'un birçok semti çekim alanı olarak kullanıldı

Öykü Karayel dışında kadroda kimler var: Başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizide Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Derya Karadaş gibi oyuncular da var.