Bir yandan hendek kapatıyor diğer yandan silah sevk ediyor

ABD ile varılan ‘güvenli bölge’ anlaşmasının ardından Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon askıya alınmıştı. Suriye'de teröristlerin kazdığı hendekler de ABD askerleri gözetiminde kapatılmaya başlandı. Ancak ABD PKK/YPG’ye verdiği binlerce tır silahı Türkiye’nin ısrarlarına rağmen toplamıyor.

Bir yandan hendek kapatıyor diğer yandan silah sevk ediyor

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye’nin Heseke iline bağlı Rasulayn ilçesinde PKK/PYD’li teröristler tarafından kazılan tüneller ve hendekler, ABD askerleri öncülüğünde yıkılarak, kapatılıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusuna yönelik yapacağı operasyon öncesinde, Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Rasulayn ilçesinde teröristlerce hendek ve tüneller kazılmıştı. İlçe kırsalındaki Mabruka köyünde açılan hendek ve tünellerin ABD askeri gözetiminde kapatılmaya başlandığı bildirildi. Teröristlerin yerlerini gösterdiği tüneller iş makineleri yardımı ile tahrip edilerek içi kumla dolduruluyor.

ABD askerleri ise yapılan çalışmaları inceliyor.

Öte yandan terör örgütü PKK/YPG’yi binlerce tır silahla donatan ve yöneten ABD, güvenli bölge anlaşmasına rağmen terör örgütüne silah ve mühimmat sevkıyatına devam ediyor.

ABD PYD’ye 200 TIR daha askeri malzeme gönderdi