Birçok ilde okullara kar tatili

Birçok ilde okullara kar tatili
Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ilde eğitime ara verildi. İşte okulların tatil edildiği iller…
KARABÜK
Karabük`te, etkisini artıran kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don, buzlanma tehlikesine karşı, Karabük merkez, Safranbolu, Eskipazar, Ovacık ve Eflani ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda, bugün öğleden sonra eğitim ve öğretime ara verildi.
RİZE
Rize Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, aşırı buzlanma sebebiyle kent genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın 1 gün süre ile tatil edildi.
ORDU
Ordu`da kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.
GİRESUN
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar ve olumsuz hava koşullarından dolayı Çanakçı, Eynesil, Doğankent, Görele, Güce, Tirebolu ve Yağlıdere ilçeleri genelinde eğitim öğretime yarın ara verildiği belirtildi. Merkez ilçe, Dereli, Espiye ve Keşap ilçe merkezlerinde ise eğitim öğretime devam edileceği, taşımalı olarak gelen öğrencilerin izinli sayılacağı aktarılan açıklamada, bu ilçelere bağlı köy okullarında ise eğitime aynı gün ara verildiği kaydedildi. Açıklamada, Alucra, Çamoluk, Şebinkarahisar, Bulancak ve Piraziz ilçeleri genelinde ise eğitim öğretimin süreceği bildirildi.
SİVAS
Sivas`ta etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve şiddetli rüzgar nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.
VAN
Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle çarşamba günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi
BİTLİS
Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.