Biri emniyet müdür yardımcısı diğeri komiser… Çiftlik evinde korona partisi! 

Ankara’da, koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekirken, emniyet müdür yardımcısı ile komiser yardımcısının kiraladığı çiftlik evinde parti düzenlendiği ortaya çıktı. Partinin görüntüleri ortaya çıktı. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı, söz konusu emniyet mensuplarına görev yeri değişikliği ve görevden el çektirme işlemi uygulandığı bildirildi.

Biri emniyet müdür yardımcısı diğeri komiser… Çiftlik evinde korona partisi! 

Olay, nisan ayında, Gölbaşı ilçesinde meydana geldi. Ankara’da emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan F.E. ve komiser Z.Y., iddiaya göre, çiftlik evi kiraladı. Emniyet görevlileri, bir süre sonra organizatör Fatih T. ile irtibata geçti. Görüşmenin ardından Fatih T., yanına bir grup yabancı uyruklu kadını da alarak, çiftlik evine gitti.

Burada koronavirüs salgınına rağmen parti düzenlenirken, sosyal mesafe kuralı hiçe sayılıp, müzik eşliğinde dans edildi, alkol alındı. Eğlence sırasında organizatör Fatih T., alkolün de etkisiyle sosyal paylaşım sitesi Instagram’daki hesabından canlı yayına geçti. Bunun üzerine emniyet müdür yardımcısı ile komiseri tanıyan polis memurları, yayını kaydederek, durumu Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’a aktardı. DHA’nın da ulaştığı görüntüleri izleyen Yılmaz’ın tepki gösterip, hem emniyet müdür yardımcısının hem de komiserin görev yerini değiştirdiği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce olayla ilgili yapılan açıklamada, “Gölbaşı ilçesinde nisan ayı başında meydana gelen ve basına da intikal eden, bir emniyet müdür yardımcısı ve bir komiser yardımcısının çiftlik evinde alem yaptığı konusuyla ilgili olarak ilgililer hakkında derhal soruşturma başlatılarak Valiliğimizce 06.05.2020 tarihinde görev yerleri değişikliği yapılmış, soruşturma kapsamında görevden el çektirilme işlemi uygulanmıştır” denildi.