Biri teknede diğerleri otobüste... CHP ekonomi çözümünü halka böyle anlattı!

CHP, ekonomi çözümlerine topluma anlatmak için şehir şehir gezme kararı almıştı. 20 kadar CHP’li yönetici ve milletvekili “Ekonomi Otobüsü” verdikleri bir araçla ilk önce Mersin ve Adana’yı ziyaret etti.

Biri teknede diğerleri otobüste... CHP ekonomi çözümünü halka böyle anlattı!

VERYANSIN TV

Halka CHP’nin ekonomik çözümünü anlatmak için yola çıkan otobüste Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın halka ve esnafa “ekonomiyi anlatış şekli” ise dikkat çekti. Otobüs hareket halindeyken elindeki mikrofonla halka selam veren, maske takmaları konusunda uyaran, esnafa durumlarını soran Ağababa’nın tarzı CHP kulislerinde de tartışmaya neden oldu.

Öte yandan Aykut Erdoğdu’nun da Mersin’deyken bir vatandaşın isteği üzerine tekne turu yaptığı görüntüler de tartışma konusu oldu.

HATAY ZİYARETİ

Ardından genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri bulunan CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay'da iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

"CHP Ekonomi Otobüsü" adı verilen üzeri giydirilmiş otobüsle kente gelen Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, genel başkan yardımcıları Ahmet Akın, Fethi Açıkel ve Veli Ağbaba ile bazı milletvekilleri, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

'MİLLET ERKEN SEÇİM İSTİYOR'

Öztrak, burada yaptığı konuşmada, her gün sahada olacaklarını söyledi. Milletin erken seçim istediğini savunan Öztrak, "Millet, artık 'Bir an önce önüme sandık gelsin' diye bekliyor. Biz daha geçen seçimin yapıldığının ertesi sabahı örgütlerimizle, genel merkezimizle seçime hazırdık. Erken seçime hazırız. Millet 'sırtımdaki yükü daha fazla arttırmasınlar' diye erken seçim istiyor, notlarını veriyor." diye konuştu.

'ÇÖZMEYE TALİBİZ'

Heyet daha sonra, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasında (ATSO) iş insanlarıyla toplantı yaptı.

Öztrak, buradaki sunumunda, Türkiye'nin ekonomi yönetimini eleştirerek ülkenin uzunca bir süredir buhranda olduğunu ileri sürdü. Hukuk devleti ve demokrasi, üreten Türkiye, güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirliği kapsayan 4 ayaklı stratejiyle Türk ekonomisinin düzelebileceğini belirten Öztrak, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin içine düşürüldüğü bu sıkıntıdan çıkabilmesi için yeni kurallara, yeni kurumlara ve yeni kadrolara ihtiyacı var. Biz de kadrolarımızla bugün buraya bir kısmını getirdiğimiz arkadaşlarımızla 'Ülkenin meselelerini çözmeye talibiz' diyoruz. Bizim yaklaşımımız, 'Bu 4 ayaklı strateji olmadan bu ülke bu krizden, sıkıntıdan çıkmaz' diyoruz."

Öztrak'ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.