Bloomberg’ten dünyayı ayağa kaldıran ‘hata’… ‘Rusya Ukrayna’yı işgal etti’ diye duyurdu

featured

Bloomberg haber ajansı, “Rusya Ukrayna’yı işgal etti” şeklinde bir başlık yazdı. Atılan başlığın yanlış olmasıyla ilgili ajans daha sonra ‘sehven yapıldı’ açıklaması yayınladı.

Batı’nın, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği yönündeki iddialarının her gün yinelendiği bu dönemde Bloomberg konuyla ilgili dikkat çeken bir ‘hataya’ imza attı.

Ajansın internet sitesinin ana sayfasında “Rusya Ukrayna’yı işgal etti” başlığı yayınlandı. En az 24 dakika ana sayfada kaldıktan sonra başlık kaldırıldı. Habere tıklayan okuyucular sayfanın açılmadığını gördü.

Hatayı kabul eden Bloomberg bir özür açıklaması yayınladı.

Açıklamada, “Birçok senaryo için başlık hazırlıyoruz ve saat 16:00 civarında (TSİ 00:00) ‘Rusya Ukrayna’yı işgal etti’ başlığı sehven yayınlanmıştır. Yapılan hata ile ilgili derin üzüntü duyuyoruz. Başlık kaldırıldı ve konuyu inceliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

KREMLİN’DEN AÇIKLAMA

Sputnik’in aktardığına göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov konuyla ilgili “Bu, Washington’dan, Londra’dan, Avrupa’daki diğer başkentlerden gelen bitmek bilmeyen saldırgan açıklamaların kışkırttığı durumun ne kadar tehlikeli olduğunun harika bir göstergesi. Bu, Avrupa’daki karşıtlarımızın saldırgan eylemleri nedeniyle şu anda gelişmekte olan olağanüstü gerilim atmosferinin ne gibi sonuçlara yol açabileceğinin resmi. Bu, aynı zamanda bu tür mesajların nasıl da geri döndürülemez neticelere yol açabileceğinin de harika bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

Peskov, böyle bir gerilim ortamında her türlü kıvılcımın aşırı tehlikeli olduğunu kaydetti.

Washington ve Brüksel son aylarda Moskova’yı Ukrayna’yı işgal etmeye hazırlanmak ve Avrupa’nın doğusundaki varlığını artırmakla suçluyor. Moskova askerlerini kendi topraklarına konuşlandırdığını belirterek iddiaları reddediyor.

Kremlin ve Rusya Dışişleri Bakanlığı ‘Rusya saldırganlığı’ ile ilgili iddiaların Rusya sınırlarındaki yabancı asker sayısının artırmak için kullanıldığını belirtiyor.

 

 

 

Bloomberg’ten dünyayı ayağa kaldıran ‘hata’… ‘Rusya Ukrayna’yı işgal etti’ diye duyurdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Rusya’ya güvenilmez, Çin’e güvenilmez, ABD’ye güvenilmez. Bu ülkelerle ticâret yapılır, turizm yapılır o kadar. Türkiye hiçbir ülkeye MUHTAÇ OLMAMALI.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!