Boğaziçi’nde polis müdahalesi… Çok sayıda gözaltı

featured

Boğaziçi Üniversitesi’nde eylem sonrası tutuklanan öğrenciler için bir grup öğrenci üniversite önünde protesto gösterisi yapmak istedi. Öğrencilere müdahale eden polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde eylem yapan ve Rektör Prof. Dr. Naci İnci’nin makam aracının üstüne çıkan bir kişinin de aralarında bulunduğu 10 kişi dün gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kişilerden 3’ü emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakılmış, 7’si ise Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

Adliyede savcılığına çıkarılan şüphelilerden 4’ü savcılıktan serbest bırakılırken, 3’ü tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.Hakimliğe çıkarılan 3 şüpheliden 2’si tutuklanırken, 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklamaları protesto etmek isteyen bir grup öğrenci bugün Boğaziçi Üniversitesi  Güney Kampüs önünde gösteri yapmak istedi.

Yoğun güvenlik önleminin alındığı meydanda eylem yapmak isteyen öğrencilere müdahalede bulunan polis birçok göstericiyi gözaltına aldı.

Protesto sırasında bir gazetecinin görüntü alma çabası ise kameralara böyle yansıdı: 

Boğaziçi’nde polis müdahalesi… Çok sayıda gözaltı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 9 ay önce

    Öğrenciler gerçekten bir şey öğrenmek istiyorsa sınıflara, anarşist provokatörler de doğruca hapisaneye!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!