Böyle ekonomi yorumu görülmedi: Eksi bilmem nelerden, artı bilmem nelere kalktık

TRT Haber'de yayınlanan 'Beşinci Gün' isimli programda Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva İsmayılov'un program sırasında yaptığı ekonomi yorumu ise sosyal medyada gündem oldu.

Böyle ekonomi yorumu görülmedi: Eksi bilmem nelerden, artı bilmem nelere kalktık

TRT Haber'de yayınlanan Betül Soysal Bozdoğan'ın sunduğu 'Beşinci Gün' isimli programda pandemi sürecinde Türkiye ekonomisi konuşuldu. Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva İsmayılov'un program sırasında yaptığı ekonomi yorumu ise sosyal medyada gündem oldu.

Türkiye'nin ekonomik durumu ve ekonomi politikalarının gündeme geldiği programda, konuklardan Star gazetesi yazarı  Sevil Nuriyeva İsmayılov ülke ekonomisine dair "Eksi bilmem nelerden, artı bilmem nelere kalktık" yorumunu yaptı. Sözlerine devam eden İsmayılov hükümetin ekonomi politikalarını eleştirenler için de "Bu vicdansızlıktır. Pandemide, bütün ülkelerin kendi kafasını kaybettiği dönemde fikir üreten, siyaset üreten, yol üreten ülke kur üzerinden oyunlarla çöktü imajı verilmeye çalışılıyor. Burada bir maksat var. Buna bakmak lazım" diye konuştu. 

EKONOMİSTLER Tİ'YE ALDI

Yapılan ekonomi yorumu, ekonomi ve finans alanında tanınan isimlerden tarafından da tiye alındı. Görüntüleri paylaşan ekonomi profesörü Özgür Demirtaş, "Teyze bilmiyorsan niye konuşuyorsun? Allahım sabır Allahım sabır" ifadelerini kullandı. Görüntüleri paylaşan bir diğer isim Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Evren Bolgün ise "Eksi bilmem neden artı bilmem neye giden ekonomi ile herşey çok net!" ifadelerini kullandı.