Boyner’in adı değişti!

Boyner Holding ve Mayhoola Mayıs 2015’te başlayan finansal ortaklıklarını sonlandırma kararının ardından Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’de portföy paylaşımı yapıldı. Sürecin tamamlanmasıyla birlikte Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi’nin unvanından Boyner çıkarılarak Beymen ismi konuldu.

Boyner’in adı değişti!

Katarlı Mayhoola’nın Boyner Holding ve Boyner Ailesi’nin toplam yüzde 43,91 oranındaki Boyner Perakende’nin hissesini 405 milyon dolar (lot başına 1,40 dolar) bedelle satın almasının ardından beklenen unvan değişikliği de yapıldı.

Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi’nin adı Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi olarak değişti.

-Portföy paylaşımının ardından Beymen Mağazacılık ve Ay Marka Mağazacılık’ın yüzde 98,01 oranındaki çoğunluğu Mayhoola’ya geçerken, Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı Boyner Holding’in oldu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şöyle:

Şirketimizin, 26 Ağustos 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararlar 27 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğünce tescil edilmiş, Şirketimizin unvanı BEYMEN PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.