Bu ayıp Odatv’ye yeter: Soner Polat’ın vefatını nasıl haber yaptılar

FETÖ'nün hedefine uğramış Türk ordusunun değerli bir amirali vefat etti. Odatv, Soner Polat'ı neredeyse görmezden geldi.

Bu ayıp Odatv’ye yeter: Soner Polat’ın vefatını nasıl haber yaptılar

Türk milletinin değerli ismi Emekli Tümamiral Soner Polat hayata gözlerini yumdu. Polat’ın aramızdan ayrılması tüm yurtta derin üzüntüye neden oldu. Sadece sosyal medyada on binlerce taziye mesajı yayınlandı. Bir kişi bile onun arkasından kötü söz söyleyemedi. Sağcısı, solcusu Polat’ın mücadele azmine, başarılarına, FETÖ kumpaslarıyla mücadelesine vurgu yaptı.

Odatv internet sitesi ise Amiral Polat’ın vefatını “Aydınlık’ın acı günü” şeklinde okurlarına sundu. Haberi manşete alma değeri görmeyen Odatv’nin yöneticilerinin sosyal medyadan Polat’la ilgili taziye mesajı yayınlamaması da dikkatlerden kaçmadı. Soner Polat için başsağlığı dilemeyen Odatv işi ticarete döktü. Yaptıkları üç satırlık haberin altına Odakitap internet sitesinin reklamını koydular. “Soner Polat bu eserleriyle yaşayacak” başlığıyla Polat’ın kitaplarının reklamını yapmakta sakınca görmediler.

Beyazıt Karataş’tan Odatv’ye: Ne kadar aciz olduğunuzu gösterdiniz

Usta yazar Onur Caymaz, Odatv’nin haberine şu sözlerle tepki gösterdi:

“Soner Polat’a üzülmek için Aydınlık okuru / yazarı olmak gerekmez ama ya! Bu ülkenin çok değerli bir askerini kaybettik. Memleketimizin her değerli şeyini bir “yere” bağlamak gerekmez. Soner Yalçın ölse Oda TV’nin acı günü mü olur! Sevdiğimiz bir gazeteciyi kaybetmiş olmaz mıyız?”

Sosyal medyadaki diğer tepki mesajları:

Soner Polat’ın vefatı Türkiye’yi yasa boğdu