Bu hafta 8 film vizyona girdi

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, sekiz film vizyona girdi.

featured

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 8 film vizyona girdi. Vizyona giren filmlerden üç tanesinin yerli beş tanesinin yabancı film olduğu görüldü.

Vizyona giren sekiz filmin içinde; Akademi ödüllü George Clooney ve Julia Roberts’ın oynadığı  “Cennete Bilet” filmi romantik komedi, “Üç Bin Yıllık Bekleyiş” filmi fantastik, komedi ve dram; yerli filmlerden “Dokunma Hurdacının Kızı” dram türünde.

Bir diğer yerli film “Burçlar” romantik komedi türündeyken; müzikal film “Moonage Daydream” belgesel, “Peter von Kant” dram, üçüncü yerli film “Cann” korku, “Dragon Ball Super: Super Hero” ise macera ve animasyon türünde.

CENNETE BİLET

Akademi ödüllü George Clooney ve Julia Roberts “Cennete Bilet” adlı filmle eski bir karı koca olarak beyazperdede yeniden bir araya geliyor.

İki oyuncuyu aynı filmde buluşturan Ol Parker yönetmenliğindeki yapım, ikinci şansların sürprizini konu alan bir romantik komedi olarak seyirci ile buluşuyor.

Kaitlyn Dever ve Billie Lourd’un yan rollerde olduğu film, evlenmek üzere olan kızlarına mani olmak için birbirileri arasındaki anlaşmazlıkları arkalarında bırakarak birlikte hareket eden boşanmış bir çiftin hikayesini anlatıyor.

ÜÇ BİN YILLIK BEKLEYİŞ

İngiliz yazar A. S. Byatt’ın “The Djinn in the Nightingale’s Eye” adlı kısa öyküsünden uyarlanan “Üç Bin Yıllık Bekleyiş”, bir kavanoza hapsedilmiş bir cin ile İstanbul’da yolu kesişen Alithea’nın hikayesini odağına alıyor.

Tilda Swinton ve Idris Elba’nın başrollerini paylaştığı filmde Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir cin ile karşılaşan parlak bilgin Alithea rolünde.

İstanbul’da geçen filmde, bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Idris Elba’nın canlandırdığı cin, Alithea’nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea’nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır ve birbirleri için beklenmedik duygular geliştirir.

DOKUNMA HURDACININ KIZI

Faruk Sofuoğlu, Fatma Yılmaz, Ferhat Göçer, Murat Emre Üstün ve Belma Mamatoğlu’nun rol aldığı “Dokunma Hurdacının Kızı”, genç öğrencisinin hastalığına çare olabileceğini öğrenen bir öğretmenin çabasını beyazperdeye taşıyor.

Hülya Kılıç ve Erdal Babur’un senaryosunu kaleme aldığı dram türündeki yapımın yönetmeni ise Hüsnü Hakan Gürtop.

BURÇLAR

Devrim Yalçın yönetmenliğindeki haftanın yerli romantik komedisi “Burçlar”, bir iş insanı olan Burcu’nun, düşkün olduğu astrolojinin hayatına etkilerini deneyimlemesini konu ediniyor.

Ali Ersan Duru, Gözde Mutluer, Ferman Akgül, Cengiz Küçükayvaz ve Ayşen Sezerel gibi isimlerin rol aldığı filmin senaryosunu Ebru Erten kaleme aldı.

MOONAGE DAYDREAM

Brett Morgen’ın yönettiği müzikal film “Moonage Daydream”, İngiliz şarkıcı David Bowie’nin sanat ve müzik geçmişini anlatıyor.

PETER VON KANT

François Ozon’un yönetmenliğini üstlendiği, Denis Menochet, Isabelle Adjani, Khalil Ben Gharbia ve Hanna Schygulla’nın rol aldığı “Peter von Kant”, narsist bir karaktere sahip ünlü bir yönetmenin çevresindeki insanlara davranış biçimlerini ele alıyor.

CANN

Eren Ergin’in yönettiği yerli korku filmi “Cann”, üniversite sınavına hazırlandığı dönemde kötüleşen ve kendisine birtakım varlıkların musallat olduğu söylenen Beren ve ailesinin hikayesini konu ediniyor.

DRAGON BALL SUPER: SUPER HERO

Haftanın animasyonu “Dragon Ball Super: Super Hero”, Piccolo ve Son Gohan’ın, geçmişte karşı karşıya geldiği Red Ribbon Army’nin yarattığı iki yeni androide karşı verdikleri savaşı odağına alıyor.

Bu hafta 8 film vizyona girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!