Bu karar çok konuşulacak… Tacizcisini bıçakladı beraat etti!

Kendisini taciz eden şahsı bıçaklayan kadın, meşru müdafaa sayılarak beraat etti.

Bu karar çok konuşulacak… Tacizcisini bıçakladı beraat etti!

Kadına şiddetin ve taciz olaylarının inanılmaz derecede arttığı bugünlerde Kocaeli’de örnek bir karar çıktı. Kendisini taciz eden şahsı bıçaklayan kadın, meşru müdafaa sayılarak beraat etti.

‘BENİM NAMUSUMA GÖZ DİKTİ’

Dava bugün Kocaeli 3.Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davada Y.A., kendisin taciz eden D.Ş.’yi bıçakladığı için kasten öldürmeye teşebbüs suçundan hakim karşısına çıktı. Duruşmada kendini savunan Y.A., “Benim namusum her şeyden daha önemlidir. Bir kadın için namus demek kendisi için en önemli şeydir. E.Ş. benim namusuma göz dikti, bana cinsel saldırıda bulundu ve bende karşılığında ona saldırdım.’ dedi. Olayın kendisine yapılan cinsel saldırının etkisinde gerçekleştiğini söyledi.

‘BENİ BIÇAKLADI’

Y.A.’yı taciz ettiği iddia edilen D.Ş. ise duruşmaya katılmadı. D.Ş.’nin poliste verdiği ifade duruşmada okundu. D.Ş. ifadesinde, “Y.A. ile bizi B.B. tanıştırdı. B.B. ile Y.A.’nın bir ilişkisi vardı. Bir gün Y.A. benim evime geldi. ‘Ben B.B.’yi seviyorum’ dedi. Bana B.B.’yi aramam için ısrarda bulundu ve bende B.B.’yi aradım. B.B.’ye Y.A.’nın yanımda olduğunu söylemedim ve telefonu hoparlöre verdim. ‘Y.A. seni çok seviyormuş bu yüzden sürekli beni arıyor’ dedim. B.B., ‘Y.A.’yı boşver salla gitsin onu’ dedi ve telefonu kapattı. Y.A. bana tekrar aramam için ısrarda bulundu. Bende ona, ‘git sorununu B.B. ile hallet’ dedim sonrasında Y.A. sinirlenerek ‘Erkek milleti değil misiz hepiniz aynısınız’ diyerek mutfaktan bıçak alarak beni bıçakladı” ifadeleri yer aldı.

‘DUYGUSAL BİR YAKINLIĞIMIZ BULUNMUYORDU’

Tanık sıfatıyla duruşmada yer alan B.B. ise, “Olay tarihinde Y.A benim arkadaşımdı. Görüşüyorduk fakat duygusal bir yakınlığımız bulunmuyordu. D.Ş. ile sanık Y.A.’yı ben tanıştırdım. Olay günü D.Ş. beni aradı ve ‘Y.A. beni bıçakladı’ dedi. ‘Şaka mı yapıyorsun’ diye karşılık verdim. ‘Senin Y.A. ile ne işin vardı?’ diye kendisine soru yönelttim. Polis geldiğinde polis memurlarına B.B. benim şahidim demiş ve polisler beni aradı ve çalıştığım otobüs hattından beni aldılar ve karakolda ifade verdim” diye belirtti.

BERAAT İSTEDİ

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, “D.Ş. olay günü Y.A.’nın üzerine giderek göğüslerine dokunmaya çalıştığı ve öpmeye teşebbüs ettiği sırada Y.A.’nın mutfağa giderek bıçağı aldığı ve D.Ş.’nin karın ve göğüs bölgesine bıçağı saplayarak kasten öldürme amacıyla yaptığı görülmüştür. Fakat Y.A.’nın bu davranışını meşru müdafaa olarak değerlendirilmesini” gerektiğii ifade edrek sanık Y.A.’nın duruşmadan beraat etmesini ayrıca cinsel saldıra amacıyla Y.A.’nın üzerine giden D.Ş.’ninde cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme heyeti Cumhuriyet savcının mütalaası doğrultusunda sanık Y.A.’nın beraatine karar verirken D.Ş.’nin de cinsel saldırı suçundan cezalandırma taleplerini kabul etti.