Bu neyin hazırlığı? Amerika PKK’ya İHA üssü kurdu!

Suudi Arabistan'ın Aramco tesislerine yönelik İHA saldırısını hatırlatan Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, ABD'nin Fırat'ın doğusunda PKK'ya İHA üssü kurduğunu söyledi. Karagül, 'Peki, bu neyin hazırlığı? Ankara’yı vurma hazırlığı mı?' diye sordu.

Bu neyin hazırlığı? Amerika PKK’ya İHA üssü kurdu!

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, Fırat’ın doğusunda Türkiye’ye karşı yeni tip bir saldırı hazırlığı yapıldığını iddia etti. Karagül’ün bugünkü yazısının satırbaşları şöyle:

“ABD, Fırat’ın doğusunda, Deyrizor bölgesinde “PKK’ya İHA üssü” kuruyor. Suudi Arabistan’da, Aramco tesislerini hedef alan, bütün bölgeyi savaşın eşiğine getiren saldırıdan sonra bu karar, Türkiye için ne anlama geliyor?

İHA üssü PKK için kuruluyorsa hedefi S. Arabistan veya İran olmayacak, doğrudan Türkiye olacaktır.

Binlerce TIR dolusu silah, binlerce kişilik PKK militan gücünün eğitimi, açık açık ülkemizin tehdit edilmesi, Ankara’yı meşgul etmeye dönük, ardı ardına masaya sürülen tiyatrodan sonra, şimdi de PKK’yı İHA’larla donatıyorlar.

BU NEYİN HAZIRLIĞI?

Peki, bu neyin hazırlığı? Ankara’yı vurma hazırlığı mı? Doğu ve Güney’deki şehirlerimizi vurma hazırlığı mı? Türkiye’nin en mahrem savunma alanlarını vurma hazırlığı mı?

Yoksa 15 Temmuz’da Meclis’i bombalayanlar gibi, milletimizin, tarihimizin sembollerini vurma hazırlığı mı?

Ormanları, fabrikaları yakmaya başladılar. Ve hiç utanmadan bunu açıktan üstleniyorlar da. Yeşile, çevreye, insana dair ne varsa hedef alıyorlar. Bunu yapanların hiçbir kutsalı yoktur. Bunları yapanların her şeyi yapabileceği artık ortadadır.

Yeni tür bir savaş deniyorlar. Ekonomiyi, şehirleri, sivilleri hedef alacak bir savaş. İşte ABD bunu hazırlıyor. PKK’yı bu yüzden İHA’larla donatıyor…”