‘Bu riyakarlığa güvenirsek nur topu gibi bir PYD devletimiz olur’

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in 'Şehidiniz var, başınız sağolsun' açıklaması 'Pes' dedirtti. Jeffrey'in açıklamalarına tepki gösteren Uluslararası İlişkiler profesörü Dr. Hasan Ünal, 'PYD'yi korumak için karşımıza dikilenler sanki bunlar değildi. Bu riyakarlığa güvenip Suriye ile savaşmaya kalkarsak nur topu gibi bir PYD devletimiz olur' diye uyardı.

‘Bu riyakarlığa güvenirsek nur topu gibi bir PYD devletimiz olur’

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Ankara’da basın mensuplarına Türkçe yaptığı açıklamada “Şehidiniz var, başınız sağolsun” demişti.

Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ünal, Jeffrey’in açıklamalarına “Pes artık!” dedi. Ünal, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Pes artık! Ekonomimizi mahvetmekle tehdit eden, PKK/PYD’ye on binlerce tır silah veren, Afrin/Barış Pınarı operasyonlarında PYD’yi korumak için karşımıza dikilenler sanki bunlar değildi? Bu riyakarlığa güvenip Suriye ile savaşmaya kalkarsak nur topu gibi bir PYD devletimiz olur.”