Bu sene ara tatil olacak mı?

Geçtiğimiz sene ilk kez uygulamaya geçen düzenleme ile beraber Nisan ve Kasım ayında da belirli tarihlerde eğitime mola verileceği bildirilmişti. Vatandaşlar ise bu sene "ilk ara tatil ne zaman?" sorusunun yanıtını aramaya başladı.

Bu sene ara tatil olacak mı?

Uzaktan eğitim sürecinden kademeli olarak yüz yüze eğitime geçildiği şu süreçte vatandaşlar ara tatilin uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Peki, Bu sene ara tatil olacak mı, olacak ise ne zaman?

Bakan Selçuk ara tatilin yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu şu sözlerle yanıtladı:

"Biz ilk önce olağan durumu dikkate alırız, sonrasında hatırlarsanız senaryolar içerisinde salgının seyrine bağlı olarak ara tatillerin eğitim için kullanılıp kullanılmayacağı, ya da hafta sonlarında eğitim olup olmayacağı konusunda ucu açık bir senaryodan söz etmiştik. Biz bugünlerde de, önümüzdeki haftalarda da bu seyre bakıp nasıl gittiğini dikkate alarak bilimsel verileri dikkate alarak ara tatilde eğitim yapılıp yapılmayacağı ya da hafta sonu cumartesi günü yapılıp yapılmayacağı konusunda da net bilgileri paylaşacağız ama şu haliyle böyle bir çalışmamız şu anda yok" cevabını verdi.