‘Bu yıl Trabzon şampiyon olacak’ diyen Bakan’a tepki yağdı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinin ardından yaptığı açıklamada, ‘Çok önemli bir maçtı. Bizim takımımızı ve kalecimizi tebrik ediyorum. Trabzonspor inşallah bu yıl şampiyonluk ipini göğüsleyecek’ ifadelerini kullandı. AKP'li Ortahisar Belediye Başkanı Metin Genç de 'şikeci Fener' ifadelerini kullanarak, Fenerbahçe yönetimini hedef alan açıklamalar yaptı. Bakan ve belediye başkanının açıklamalarına sosyal medyadan tepkiler yağdı.

Süper Lig’in 20’nci haftasındaki Trabzonspor’un Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’u “takımımız” diye sunan Bakan Turhan’ın açıklamaları şöyle:

“Fenerbahçe de iyi top oynadı. Bunu da gözardı edemeyiz ama bizim takımımızı, özellikle kalecimizi tebrik ediyorum. Defansımız da çok iyiydi. Tabii Sörloth’un golü harikaydı. Onu da ifade etmeden geçmemek lazım.

Trabzonspor inşallah bu yıl şampiyonluk ipini göğüsleyecek. Bütün temennimiz bu. Her şeyden önce centilmenlik ve Türk sporu kazansın. Taraftar da mükemmeldi. Bizim taraftarımız Türkiye’de bir tane. Hem centilmenlik olarak hem de takımına verdiği destekle Türkiye’de en iyi taraftar bizim taraftarımız.”

Bakan Turhan’ın açıklamaları sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı daha önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın da Trabzonspor’a destek verdiklerine yönelik açıklamalarını hatırlatarak tepkiler gösterdi.

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI’NDAN FENERBAHÇELİLERİ KIZDIRAN AÇIKLAMA

Fenerbahçeli taraftarları kızdıracak açıklama AKP’li Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten geldi. İşte Genç’in Twitter hesabından yayınladığı tebrik mesajı: “Yenilgiyi hazmedemeyen şikeci Fener’in Başkan Yardımcısı Semih Özsoy beyefendi Trabzon Emniyeti’ni küçük düşürmeye çalışıyor. Sen önce ortamı geren başkanın Ali Koç’a dön bir bak. Şike dönemi sona erdi artık bahaneniz kalmadı. Trabzon Emniyetimizi yürekten kutluyorum. En büyük Trabzonspor”