Bülent Arınç hakkında ‘terör propagandası’ndan suç duyurusu

featured
service

Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu (TAY-DER), Bülent Arınç hakkında “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan savcılığa suç duyurusunda bulundu.

VERYANSIN TV

TAY-DER Başkanı Muhammed Gömük tarafından avukatı Tolga Tireli aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda Bülent Arınç’ın ‘FETÖ ve PKK terör örgütlerine bilerek ve isteyerek yardım etme’ ve ‘örgüt propagandası yapma’ suçlarından cezalandırılması istendi.

Arınç’ın Habertürk TV’de katıldığı bir programda HDP’nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile geçmiş tarihlerde FETÖ örgütüne yönelik söz ve eylemleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulduğu aktarılan dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

‘YARGIYA TALİMAT VERİYOR’

“Şikayet olunan şahıs ; hükmü terör örgütü propagandasından sabit olan Selahattin Demirtaş’a ilişkin kamuoyu önünde söylemiş olduğu bu ifadelerle devletimizin yıllardır mücadele verdiği terör örgütünün propagandasını yapmaktan hükümlü şahsı destekler mahiyette olup; aynı zamanda da yargının bağımsızlığını olumsuz yönde sorgulama amacını taşımakta ve dahi yargıya talimat vermektedir. Sayın savcılık makamınızın da malumu olduğu üzere söz konusu açıklamalarda adı geçen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 5 ilde çeşitli suçlardan 12 davada ve bazılarından da tutuklu olmak üzere yargılananmaktadır.”

‘KHK FACİADIR’ SÖYLEMİ

Bülent Arınç’ın “KHK’lılar mağdur edildi” söylemini de pek çok kez dile getirdiğine vurgu yapılan dilekçede, “Bu söylemlerin birinde ; ‘KHK bir faciadır. Katıldığım televizyon programlarında KHK’ya dikkat çekmek için Yüksek İstişare Kurulu (YİK) maaşımın yarısını öğrencilere burs olarak, yarısını da KHK mağdurlarına vereceğimi söylemiştim. Çok eleştirildim fakat ben sadece KHK faciasına dikkat çekmek istedim’ demek suretiyle ‘mağdur KHK’lı’ söylemine yardım ettiği gibi , devletimizin FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yaptığı ihraç listesine de ‘KHK faciası’ demiştir. Daha önce FETÖ/ PDY unsurlarını savunabileceğini buna ilişkin de ‘Üstüme cübbeyi tekrar geçirmeyi arzu ediyorum’ demiştir” denildi.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç’ı istifaya götüren açıklamalar şöyleydi:

‘Demirtaş 3-4 yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Demirtaş ile bizim 1-2 görüşmemiz oldu. Cezaevlerinde isyanlar, açlık grevleri olmuştu. Selahattin Demirtaş’ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran’ isminde kitap var. Ne olur onu alıp okuyun.

* Osman Kavala 2017’den beri 3 buçuk yıldır tutuklu. Ben iddianameyi okudum. Hala

tutuklu kalmasına hayret ediyorum. Tahliye edilmesi lazım.”

Bülent Arınç hakkında ‘terör propagandası’ndan suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Selahtin Demirtaş hapisteyken yabancı gazeteye demeç verdi.savas var barış için masada PKK ve Öcalan da olmalı dedi

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bütün şehitler dava açmalıdır bu hainlere.
  Demirtaş ve Kavala kurtarsın!
  Apo’nun heykelini dikecekmiş!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  İçeri atsalar şunu da Türkiye bağırsaklarını iyice bir temizlese.
  Kozmik odaya hainleri sıkan bu!
  Apo’nun heykelini dikecekmiş şimdi de Demirtaş’la.
  Hanilerle el ele vermiş. Edepsizliğe bakın!
  Binlerce şehidin kanına ihanet eden alçaklarla sonuna kadar sürecek savaşımız. Ya İstiklal ya ölüm!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bu adam Manisada yobaz bir ailenin cumhuriyet karşıtı ayaklanmış bir dedenin ve babanın torunudur. Hıncı vardır Atatürk cumhuriyetlerine. Fethullah hocası 15 temmuzda kazığa oturunca bana ahmak deyin artık, ben ahmağın tekiymişim hatta ahmağım başta gideniyim diye güya ortağı olduğu pis işten sıyrıldı!
  Kozmik odaya CIA VE FETÖ nün girip AŞ’leri sırları ABD AB ve Yunanistan’a bunun yardım ve yataklığı sayesinde oldu. Şimdi tam yargılama zamanı!
  Atın içeri şunu ölmeden.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!