Bülent Arınç ‘Reis Bey’ dedi merhamet istedi

Bülent Arınç, 'TBMM’de infaz yasasının görüşüldüğü bu günlerde rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel.' şeklinde paylaşımda bulunarak af beklentisine düşen FETÖ'cülere umut oldu.

Bülent Arınç ‘Reis Bey’ dedi merhamet istedi

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın geçtiğimiz aylarda KHK’lılar hakkında “bu bir faciadır” açıklamasında bulunmuştu. Damadı FETÖ sanığı olan Arınç, FETÖ iddianamelerini eleştirmiş ve yargılananlara “Sabretsinler Yargıtay bu meseleyi çözümleyecektir” mesajı vermişti.

İlgili haber: Arınç: KHK bir faciadır… Özür diliyorum

İlgili haber: Arınç’tan FETÖ sanıklarına ‘az bekleyin’ mesajı: Yargıtay çözecek

İlgili haber: FETÖ belgesi Arınç’a yanıt veriyor! Örgüt KHK’lılar için ne diyor?

AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Gözler şimdi teklifin TBMM Genel Kurulu’nda oylanması ve ardından yürürlüğe girmesinde.

Teklifin TBMM’den geçmesi halinde yaklaşık 90 bin mahkuma tahliye yolu açılacak.

Çeşitli suçlardan ceza alanlar ise af kapsamı dışında. Bunların arasında terör örgütünden yargılananlar da var. Cezaevlerinden çıkmak için fırsat kollayan FETÖ’cüler günlerdir sosyal medyada koronavirüs bahanesiyle ayrım yapılmaksızın ceza indirimi uygulanmasını istiyorlar. FETÖ’ye en büyük destek bir başka terör örgütü PKK yandaşlarından geliyor.

Siyaset sahnesindeyse kafalar karışık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “şiddete bulaşmamış” terör sanıklarına af isterken, Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi de FETÖ’cüleri kurtarma derdinde.

İnfaz düzenlemesinin Genel Kurul’a gelmesine sayılı günler varken Bülent Arınç da safını belli etti.

Arınç, Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı “Reis Bey” tiyatrosundan uyarlanan filme ait mahkeme görüntüsünü paylaşarak, dolaylı yoldan FETÖ’cülerin sesi oldu. İşte o mesaj: