Bülent Arınç'a 'çürük elma' hatırlatması

FETÖ kumpası ile cezaevine giren ve yargılanıp beraat eden eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, son dönemlerde "çok adil bir kişilik" sergileyen Bülent Arınç'ın kendisine yönelik o dönem "çürük elma" benzetmesini hatırlattı.  

Bülent Arınç'a 'çürük elma' hatırlatması

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş adamı Osman Kavala’ya ‘tahliye’ çağrısı ve yargıya yönelik eleştirileri tartışılmaya devam ediyor.

Arınç’ın ‘adil kişilik’ görünümlü çıkışları akıllara FETÖ kumpası döneminde yapılan hukuksuzlara karşı söylemlerini getirdi.

FETÖ kumpasıyla hedef alınıp hapis yatan ve daha sonra beraat eden eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, tutuklandığı süreçte gizlilik kararı nedeniyle henüz neyle suçlandığını bilmezken, Bülent Arınç’ın kendisine yönelik “Emniyet kendi içinde çürük elmaları temizliyor” şeklindeki sözleri hatırlattı.

Arslan, sosyal medya hesabından zamanında Bülent Arınç’a yazdığı mektubunu “Çok adil bir kişilik sergilemeye çalışan Bülent Arınç’ı, eklerde görüldüğü gibi yaşadığım Fetö kumpası bağlamında değerlendirmek gerekir” notuyla paylaştı.

MEKTUPTA NE DEMİŞTİ? 

Emin Arslan mektubunda Arınç’a şu soruları yöneltmişti: “Demecinizi okudum. Dosyada gizlilik kararı var. Ben dahi neyle suçlandığımı ve delillerini bilmiyorum. Siz benim çürük elma olduğuma nasıl karar verebildiniz? Bir hukukçusunuz. En yetkili bir siyasetçi olarak sözleriniz mahkemeyi benim aleyhime etkilemek olmuyor mu? Belki de bu demeciniz yüzünden tahliyemiz gecikecek. Her fırsatta göz yaşı döken duygusal bir insan görüntüsü veriyorsunuz. Bu demeciniz o insancıl tavrınıza uyuyor mu?”