Bülent Arınç’ın AKP’de vekil olan oğlundan Erdoğan’ı kızdıracak sözler

Bülent Arınç’ın oğlu AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, Sedat Peker’in iddialarının acilen soruşturulması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise geçen ay Sedat Peker'in iddiaları üzerine başlayan “Savcılar neden harekete geçmiyor” tartışması için "Birileri, ülkemizin adalet sistemini, suç çetelerinin kirli oyunlarına kurban etmek için uğraşıyor. Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz" demişti.

featured

Bülent Arınç’ın oğlu AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç’tan Sedat Peker çağrısı geldi. TV 5’in konuğu olan Arınç’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“Türkiye’nin gündemine gelen her türlü konuyu takip ediyoruz. Bu iddialarla alakalı iki şey var, birincisi şu: İddianın sahibi kim, bunu neden yapıyor ve ne yollarla yapıyor? Bu tartışılacak bir konu yani doğru bulunmaması gereken bir yöntem. Bel altı veya farklı şekillerle bazı iddiaların dile getirilmesi kim için olursa olsun bence hoş ve doğru değil ama iddialar veya bu iddiaların ciddiyeti, gerçekliğiyle alakalı bir durum varsa bunun acilen soruşturulması ve gereğinin yapılması elzemdir.

Kimsenin doğru bir mekanizma içinde yanlış yapıp, halel getirip tabiri caizse temiz bir süte siyah karıştırması çekilecek bir şey değil. Kim olursa olsun. Bu devletin malı, kendine iltisak ve ayrıcalık yaratma, hangi iddiayla alakalı olursa olsun varsa bir gerçekliği soruşturulup gereğinin yapılması lazım.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise isim vermeden Sedat Peker’in iddiaları üzerine başlayan “Savcılar neden harekete geçmiyor?” tartışmasına göndermede bulunarak 1 Eylül günü yaptığı açıklamada “Birileri, ülkemizin adalet sistemini, suç çetelerinin kirli oyunlarına kurban etmek için uğraşıyor. Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz” demişti.

Bülent Arınç’ın AKP’de vekil olan oğlundan Erdoğan’ı kızdıracak sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!