Bülent Arınç'tan Erdoğan'ı kızdıracak gönderme: Rize demeyelim birileri huylanmasın

Bülent Arınç, canlı yayında anlattığı fıkrada geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi 'Rize'yi anmamaya çalıştı. Arınç, 'Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın' dedi. Arınç, CHP'nin Kemalist, laikçi çizgiden ayrılınca oylarının arttığını da iddia etti.

Bülent Arınç'tan Erdoğan'ı kızdıracak gönderme: Rize demeyelim birileri huylanmasın

AKP kurucularından eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İştişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Konya’nın yerel televizyonu Kanal 42’deki “Yaşayan Hafıza” programına konuk oldu.

Program sunucusu Cihad Doğan’ın “Çok önemli isimleri konuşacağız. Recai Kutan’ı konuşacağız, rahmetlik Oğuzhan beyi konuşacağız, Sizin Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” sözleri üzerine Bülent Arınç araya girdi.

'BİRİLERİ HUYLANMASIN'

Arınç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğini şöyle anlattı:

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın. Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…”

'CHP KEMALİST, LAİKÇİ ÇİZGİDEN ÇIKTI OYLARI ARTIYOR'

Eski Başbakan Bülent Ecevit için "Ona rahmet diliyorum. Dine saygılı laiklik taraftarıydı. CHP'den bu yüzden ayrılmıştı. CHP Kemalist, laikçi bir çizgide... Özellikle Baykal çizgisi. Bugün ondan çıktılar. Çıktıkları için de oyları daha da artıyor ve artacak. Öyle görüyorum" ifadesini kullandı.

İşte o sözler...