Bülent Uygun'dan 'Erdoğan' açıklaması: Atatürk mezarından kalksa, beyefendiyi alnından öper

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Uygun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek, "Bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa, Atam sayın beyefendiyi alnından öper. Çünkü onun ülkem için hayal ettiği planladığı bütün projelere baktığımız zaman onların hepsini göre ve takdirle karşılar" ifadelerini kullandı

Bülent Uygun'dan 'Erdoğan' açıklaması: Atatürk mezarından kalksa, beyefendiyi alnından öper

Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Uygun, katıldığı Çay TV’de yaptığı ilginç açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşan Uygun, şu ifadeleri kullandı:

'HAKAN ŞÜKÜR İLE ZİYARETE GİTTİK'

"Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah ömrümüzden ömür versin, ona sevgimizi anlatmamıza zaten gerek yok. Ben, 1993 yılında Fenerbahçe'ye geldiğimde gol krallığına giderken o zaman daha spor camiasından kimse yoktu. Sporcuların olmadığı bir ortamda ben şöyle dedim; Benim belediye başkanım Recep Tayyip Erdoğan beyefendidir diye beyanat verdim, sonra bütün gazeteler manşet yaptı. Sonraki süreçte de beyefendi zaten belediye başkanı seçildi. Ben de yanına Hakan Şükür ile beraber beyefendiye ziyarete gittik, tebrik ettik. Ben de kendisine, 'Efendim bırakın belediye başkanlığını, siz bu ülkede Başbakan olarak öyle hizmetler yapacaksınız ki dost düşman sizi ayakta alkışlayacak. Başbakanlığı da bırakın, İslam'ın lideri olarak mazlumun sesi olacaksınız, tüm dünyada İslam'ın lideri olarak Türkiye'nin İslam'ın hizmetkarı olacaksınız, biz de sizin yanınızda olacağız' dedim. O zamandan bu yana ben beyefendiyle çok görüşmedim, benim siyasetle işim olmaz."

‘ATAM, SAYIN BEYEFENDİYİ ALNINDAN ÖPER’

Uygun, "Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa, Atam sayın beyefendiyi alnından öper. Çünkü onun ülkem için hayal ettiği, planladığı bütün projelere baktığımız zaman zaten onların hepsini görür ve takdirle karşılar. Yiğidi öldür hakkını ver derler” diye konuştu.

‘ALLAH BEYEFENDİYE GÜÇ VERSİN’

“Beyefendi, ülke aşığı, İslam'ın hizmetkarı. Rizespor ile de ilgileniyor tabii” diyen Uygun, şöyle devam etti: ”Biz de galip gelince tebrik etmek için kendisi sağ olsun, Rizesporumuza hoş geldin, ben inanıyorum ki çocuklarla beraber Rizespor'u hak ettiği yere taşıyacaksınız dedi sayın Cumhurbaşkanımız. Sayın beyefendi sadece Rize ile ilgilenmiyor, bütün ülkemizle ilgileniyor. Allah, beyefendiye güç versin, canımızdan can versin."