Bulgaristan: Maske konusunda bize Türkiye yardım ediyor, Avrupa tek bir maske göndermedi

featured
service

Bulgaristan Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov, yeni tip koronavirüsün yayılmasını önleme malzemeleri konusunda ülkesine Türkiye’nin yardım ettiğini, Avrupa’dan şu ana kadar tek bir maske gelmediğini söyledi.

Epicenter enformasyon ve analiz sitesine açıklamalarda bulunan Karakaçanov, “Maske konusunda bize Çin ve Türkiye yardım ediyor, yani devletin ve kurumlarının küresel ölçekteki rolü konusunda dünyaya biraz farklı bakan ülkeler” dedi.

Bulgar bakan, “Avrupa’da, ülke vatandaşlarıyla ilgilenebilecek tek yapının, direktifler dağıtan ve ulus devleti yok etmekte kullandığı eşcinsel evlilikler ve diğer icat edilmiş fikirlerle meşgul olan pahalı bir Avrupa bürokrasisi değil, ulus devletin kendisi olduğu ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Bulgaristan geçen hafta Türkiye’den 50 bin maske, 100 bin koruyucu giysi ve 100 bin koruyucu gözlük almıştı. Bu yardım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında varılan anlaşma kapsamında yapılmıştı.

Türkiye, 15 bin maske ve 85 bin koruyucu kostüm daha göndermeye hazır olduğunu açıklamıştı. Bulgaristan ayrıca Vietnam, Hindistan ve Çin’den de yardım alıyor.

aydinlik.com.tr

Bulgaristan: Maske konusunda bize Türkiye yardım ediyor, Avrupa tek bir maske göndermedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  “Avrupa’da, ülke vatandaşlarıyla ilgilenebilecek tek yapının, direktifler dağıtan ve ulus devleti yok etmekte kullandığı eşcinsel evlilikler ve diğer icat edilmiş fikirlerle meşgul olan pahalı bir Avrupa bürokrasisi değil, ulus devletin kendisi olduğu ortaya çıktı” ifadeleriyle;
  Trump gibi küreselcileri ve küresel plan kuran aileleri kast etmiş sanırım..
  Bu işin sonunda, ulus devlet yapılarının hedef alındığı ve ulus devletlerin teslim alınmak istendiği sistematik plan artık sır değil..
  Zamanında imparatorlukları çökerterek ulus devletlerle kendilerine yeni bir oyun kuran yapının şimdiki adımı ulus devletleri yok ederek kendi dünya imparatorluklarını kurmak..
  Artık sır değil..
  artık ifşa oldular..

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bulgaristan’a yardım edilmeli çok perişanlar

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bulgaristan halkı cellatlarına aşık yaşıyordu AB nin gerçek yüzünü görsün ..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!