Koronavirüsde son 24 saat

featured
service

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede koronavirüs sebebiyle ilk ölüm gerçekleşti. ABD’nin başkenti acil durum ilan edilirken, İtalya’da 196 yeni ölüm gerçekleşti.

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) dünya genelinde can almaya devam ediyor. Bulgaristan’da koronavirüs nedeniyle ilk ölüm yaşandı. Bulgaristan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 66 yaşında bir kadının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

İtalya’da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 196 kişi daha artarak 827’ye yükseldi.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 354’E YÜKSELDİ

İran’da yeni tip koron virüs nedeniyle 63 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 354’e, vaka sayısı ise 9 bine yükseldi.

ABD’NİN BAŞKENTİNDE ACİL DURUM

ABD’nin başkenti Washington’da koronavirüs salgını nedeniyle acil durum ilan edildiği bildirildi. Acil durum açıklamasını belediye başkanı Muriel E. Bowser yaptı. Bowser, ayrıca başkentte 6 yeni vaka görüldüğünü duyurdu. İlan edilen acil durum Bowser’a zorunlu tıbbi karantina uygulama ve karaborsa fiyatları yasa dışı ilan etme yetkisini veriyor.

ABD’nin global salgın haline gelen koronavirüsle mücadelede radikal kararlar almaya hazırlandığı iddia edildi. Avrupa’da hızla yayılmaya başlayan koronavirüs salgını karşısında ABD’nin Avrupa’dan gelecek hava uçuşlarına yasak koyabileceği bildiriliyor.

KUVEYT’TE 17 GÜN RESMİ TATİL

Yayınlanan maddeler kapsamında kafe, restoran ve AVM’lerde oturmanın yasak olmasıyla birlikte, tüm kurum ve kuruluşlarda 17 gün resmi tatil ilan edildi.

SLOVAKYA’DA OHAL

Slovakya Başbakan Peter Pellegrini, yaptığı açıklamada, virüsün yayılmasını engellemek için OHAL ilan ettiklerini ve yarından itibaren geçerli olacağını söyledi.

OHAL’in hükümete, çeşitli ürünlerin tedarik edilmesinde belirli firmalara yaptırım uygulayabilme imkanı verdiğini belirten Pellegrini, “Olağanüstü hal ilan edilmesinin amacı, Slovakya’da (Kovid-19’un yol açabileceği) olağanüstü durumun sonuçlarını önlemek ve hafifletmek için gerekli önlemleri alma hususunda koşulların oluşturulmasıdır” ifadesini kullandı.

IRAK’TA ÖLÜ SAYISI 8’E YÜKSELDİ

Irak’ın güneyindeki Kerbela İl Sağlık Müdürlüğü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 1 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle hastalıktan ölenlerin sayısının 8’e yükseldiğini duyurdu. Kerbela İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, vücut ısısının yükselmesi şikayetiyle hastaneye kaldırılan 68 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. Ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı 8’e yükselmiş oldu.

ALMANYA’DA 3. ÖLÜM

Almanya Sağlık Bakanlığı ülkede corona virüs nedeniyle üçüncü ölümün gerçekleştiğini duyurdu. Almanya’da şu ana kadar bin 613 vakanın görüldüğü bildirildi.

MACARİSTAN’DA ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, düzenlediği basın toplantısında, virüse karşı ilan edilen ”acil durum” kapsamında İtalya, Çin, Güney Kore ve İran’dan ülkeye girişlerin yasaklandığını bildirdi.

Perşembe gününden itibaren ülke genelinde üniversitelerde eğitimin askıya alındığını aktaran Gulyas, Slovenya ve Avusturya sınırında kontrollerin arttırılacağını vurguladı.

Gulyas, 100’den ve 500’den fazla kişinin bir araya geldiği açık hava etkinliklerinin yasaklandığını ifade ederek bakanların da sadece izinle yurt dışına çıkabileceğini kaydetti.

Macaristan’da bugüne kadar 13 yeni tip koronavirüs vakası görüldü.

UKRAYNA’DA OKULLAR 3 HAFTA KARANTİNAYA ALINDI

Ukrayna Başbakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kovid-19 nedeniyle Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıda, virüse karşı bir dizi önlem alındığı, bu kapsamda okulların 3 hafta süreliğine karantinaya alınmasının planlandığı belirtildi.

200’den fazla kişinin katıldığı etkinliklerin sınırlanmasının teklif edildiği, bu teklifin devletin zaruri gördüğü faaliyetleri ise kapsamadığı vurgulandı.

Spor etkinliklerinin, uluslararası örgütlerden izin alınması halinde izleyicisiz düzenlenebileceği belirtilirken Borispol Uluslararası Havalimanına termal kameraların satın alınmasının kararlaştırıldığı aktarıldı.

Ukrayna’da virüs vakası, geçen hafta İtalya’ya seyahat eden Ukrayna vatandaşında tespit edilmişti.

Koronavirüsde son 24 saat

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!