Burak Elmas: Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Elmas, takımın performansına dair açıklamalarda bulunurken, ‘Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık’ dedi.

Burak Elmas: Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Ara transfer döneminde izleyecekleri yol haritası hakkında bilgi veren Elmas, kendi performansını da değerlendirdi. Burak Elmas, ara transfer döneminde izleyecekleri yol haritasına dair bilgi verdi ve şu açıklamayı yaptı:

"Önceliğimiz Galatasaray'ın finansal yönünü güçlendirmek. Biz bir dönemi kurtarmak için transfer yapmayacağız. Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hareket edeceğiz. Gelen giden oyuncuların maliyetlerine göre takviyeler yapacağız."

‘GEDSON OLMAZSA BAŞKASI OLUR’

Elmas, Gedson Fernandes'e olan ilgilerinin sürdüğünü açıkladı ve "Gedson’un da bize olan ilgisi ortada. Listemizde yer alan başka oyuncular da var. Ocak ayında gerekli hamleleri yapacağız. Gedson olmazsa başkası olur." dedi. 

Mostafa Mohamed'in bonservisini alma konusunu değerlendirdiklerini belirten Elmas, "Aralık sonuna kadar opsiyonumuz var. Kendisi Galatasaray'da kalmak için istekli. Bu kulüpte kim oynamak istemez?" dedi.

Elmas, Kerem Aktürkoğlu'nun sözleşmesini yenilemek üzere olduklarını ifade etti. Kerem'in çıkış maddesi bulunmadığını söyleyen Elmas, "Hocamız Bartuğ’nun da kalmasını istiyor. Menajeri ile görüşüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Başkanı, Babel ve Feghouli hakkında "Onlar da kendilerini düşünmek zorundalar ve bu yüzden ücretlerinde indirime gitmek istemeyebilirler. Profesyonellik örneği göstererek hala bize ciddi katkılar veriyorlar" dedi. 

ŞAMPİYONLUK ŞANSLARI

Burak Elmas, şampiyonluk yarışını da değerlendirdi ve "Genç bir takım kurduk ve alışma sürecinde dalgalanmalar olacağını tahmin ediyorduk. Hiçbir şey bitmedi. Ligde herkes her an puan kaybedebiliyor. 14 puan fazla görünse de bu farkın pozitif anlamda böyle kalmayacağına eminim. Galatasaray'ın geleceği için bir dönem istediğimiz sonuçları alamayabiliriz belki ama bundan korkmuyoruz." dedi.

‘HEDEFİMİZ GALATASARAY BORCUNU CİDDİ ANLAMDA DÜŞÜRMEK’

Elmas, yönetim planları hakkında şunları söyledi:

"Hedefimiz Galatasaray borcunu ciddi anlamda düşürmek. Gelir ve gider yönetimi konusunda UEFA kurallarına uyabilecek bir sisteme geçmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar başarılı gittiğimizi söyleyebilir.

Elmas, başkanlık performansını değerlendiren Elmas, "Ben kendime şu an için 10 üzerinden 5 veriyorum çünkü Galatasaray ile kurduğum hayallere ulaştığımız zaman 7-8’lere çıkabilirim."

‘MAÇLARI YÖNETEMEYECEK HAKEMLER MEVCUT’

Galatasaray Başkanı, hakemler hakkında da görüşlerini şöyle dile getirdi:

"Kalite sorunu ortada. Maçları yönetemeyecek hakemler mevcut. Daha şeffaf olmak adına adımlar atılmasını istiyoruz. Hakemlerle ilgili Avrupa ile aramızda siyah ve beyaz kadar fark var. Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık. Federasyonun raporlarını sızdıran kişiler de var. Disiplin kurulunda da kasıtlı sevkler bulunuyor."

‘TÜRK FUTBOLU ŞU ANDA DİPTE’

Burak Elmas, yabancı oyuncu sınırına "Bu konuda ciddi bir dayanak yok. Milli marş okuyabilen futbolcu yok gibi söylemler sonrası bu durum ortaya çıktı. Ayrıca menajerler de Türk futbolcuların değerinin artması adına adımlar attı. Türk futbolu şu anda dipte. Pastanın büyütülmesi gerekiyor. Türk futboluna dışarıdan etki ediliyor" cümleleriyle değindi.