Burak Yılmaz Çin’den özür diledi

Beşiktaş'ın golcüsü Burak Yılmaz, Çin'deki yemekler hakkında söylediği sözler nedeniyle bir açıklama yaptı. Yılmaz, 'İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim' dedi.

Burak Yılmaz Çin’den özür diledi

Beşiktaş’ın golcüsü Burak Yılmaz, Çin’le ilgili sözleri üzerine açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, “Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin’de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim” dedi.

NE DEMİŞTİ?

Burak Yılmaz, katıldığı bir canlı yayında “Ben Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak” diyerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok. Çin’de neler yeniyor neler yani. Pazarda gördüklerimden sonra şok olmuştum. Çok enteresan şeyler yiyorlar. Oradan daha çok hastalık geleceğini düşünüyorum. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi kalıyor. Kültürleri böyle. Bir Türk’ün yaşayabileceği yer olarak görmüyorum. 2 sene kadar kaldım ve sonra geri döndüm ben de.”