Burak Yılmaz Ersin Düzen'i hedef aldı! Rıdvan Dilmen doğruladı

A Milli Takım'ın Hollanda'ya 6-1 yenildiği maçın ardından Burak Yılmaz, çok sert açıklamalarda bulundu. Burak Yılmaz, isim vermeden TFF basın danışmanı Ersin Düzen'e yanıt verirken futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'den de açıklama geldi.

Burak Yılmaz Ersin Düzen'i hedef aldı! Rıdvan Dilmen doğruladı

TFF basın danışmanı Ersin Düzen'in maç oynanırken yaptığı paylaşıma Burak Yılmaz'dan sert tepki geldi.

İşte Burak Yılmaz'ın açıklamaları;

Çok üzgünüz. Bizim için utanç verici bir gece. Herkes çok üzgün. Nasıl telafi edebileceğimizi bilmiyoruz. Hollanda bugün çok iyi oynadı. Biz karşı duramadık. Norveç maçına konsantre olmalıyız. Herkesten özür diliyoruz. Arkadaşlarımız çok genç ve değerli. Böyle bir akşamda onları daha fazla yerin dibine vurmadan destek olmamız lazım diye düşünüyorum. Mutlaka bunun bir bedeli olacaktır, ben de her şekilde göğsümü gere gere üstlenirim.

'İÇİMİZDEN GÖRÜNÜP TWEET ATANLAR...'

İçimizden görünüp, terbiyesizce tweet atanlara söylüyorum. Artık ahbap-çavuş ilişkisiyle, birilerinin adamı olarak bu olmuyor. Ben kimsenin adamı değilim, kimsenin de adamı olmadım. Destek olan gibi görünen insanların temizlenmesi gerekiyor. Kimse bize ahkam kesemez. Bırakmak gerekiyorsa bırakırım, 36 yaşındayım. Bazı eski oyuncular 31-32 yaşında futbolu bırakıyorlarsa benim suçum değil. Bırakmak gerekiyorsa aslan gibi bırakırım. Destek oluyor gibi görünen insanların temizlenmesi gerekiyor.

Daha o top fileye girmeden 'Şenol Güneş istifa' diye bağırıyorlarsa bu terbiyesizliktir. Hele kendi içimizdeki insanlar tweet atıyorsa bu daha büyük terbiyesizlik. Kimse selam vermezken dertlerini dinliyorduk iş bulunca çatır çatır arkamızdan vururlar.

ERSİN DÜZEN NE DEDİ?

Hollanda maçının ilk yarısı 3-0 biterken Ersin Düzen, "Şenol Güneş, Cebelitarık maçının ilk yarısındaki kötü oyun için “Rakibimiz Hollanda karşısında da iyi savunma yaptı. 41 dk gol yemediler” demişti. Cebelitarık kadar olamadık! A,B,C plan tutmadı, senin harf bitti. Z raporunu alsak mı artık hocam?" paylaşımını yapmıştı.

Ersin Düzen'in TFF Başkanı Nihat Özdemir'e danışmanlık yapmasından dolayı Burak Yılmaz'ın bu ifadeleri kullandığı ifade edildi.