Burhan Kuzu: Bütün diplomalarım Erdoğan’a feda olsun

Eski AKP Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, Can Dündar’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eğitim durumunu öven paylaşımına ilginç bir yanıt verdi. Kuzu, “Anayasa profesörüyüm bütün diplomalarım Erdoğan ‘a feda olsun” ifadelerini kullandı.

Burhan Kuzu: Bütün diplomalarım Erdoğan’a feda olsun

VERYANSIN TV

Can Dündar geçen günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Macron’a yönelik sözlerini alıntılayarak Fransız lideri 'eğitim durumuyla' övmüştü. Dündar, "Macron'un eğitim durumu: Paris Ouest Nanterre La Défense Üniversitesi'nde felsefe bölümünü bitirdi. Paris Siyasal Bilgiler Enstitüsü'nden kamu idaresi alanında lisansüstü diploması aldı. Ulusal İdare Okulu'nda eğitim gördü. Stajını Fransa'nın Nijerya büyükelçiliğinde yaptı" ifadelerini kullanmıştı. 

Eski AKP Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu'dan Dündar’ın paylaşımına ilginç bir yanıt geldi.

“Can Dündar; Macron’un Anayasa kitabı kalınlığında diploması olsa ne yazar?!” diyen Kuzu “Anayasa profesörüyüm bütün diplomalarım Erdoğan ‘a feda olsun. Fransızlar bile Erdoğan ‘ın büyüklüğünü kavradı sen Faransız kaldın! Az gelir böyle büyük lider” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron geçen günlerde Doğu Akdeniz’deki gerilimle ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı "Türk halkı büyük bir halk. Ancak biz Avrupalılar artık Erdoğan hükümetine karşı daha açık olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" sözleriyle hedef almıştı.

Erdoğan da bu açıklamaya "İsim olarak anmak istemiyorum ama mecburum anmaya çünkü o şahsımla çok uğraşıyor. Diyor ki, "Türk milleti ile değil ama bizim Erdoğan ile sıkıntımız var Sayın Macron senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak. Türkiye ile uğraşma" yanıtını vermişti.

Erdoğan’ın söz konusu açıklamalarını sosyal medya hesabından alıntılayan Can Dündar ise Fransız liderin eğitim gördüğü okullara atıfta bulunarak Macron’u övmüştü. 

.