Burhan Kuzu ‘ender siyasetçilerdenim’ dedi, anında fotoğrafları düştü

AKP'li Burhan Kuzu, 'Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim' deyince sosyal medyaya Fetullah Gülen ile çekilmiş samimi fotoğraflar düştü.

Burhan Kuzu ‘ender siyasetçilerdenim’ dedi, anında fotoğrafları düştü

AKP’li Burhan Kuzu’nun “15 Temmuz gerçekleşseydi, Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber öldürülecek ilk 5 ismin içinde benim de adım vardı.Gülen’i sadece 17/25 Aralık sonrasında değil,öncesinde de samimi bulmayan ve hiçbir zaman gittikleri yolu isabetli görmeyen ender siyasetçilerden biriyim” sözleri tartışma yarattı.

Sosyal medya mesajının altına Kuzu’nun Fetullah Gülen ile çekilmiş samimi fotoğrafları paylaşıldı.


Kuzu bir mesajında da “Abant Platformu bir fikir kulübüydü. Sağcı, solcu onlarca ismi bünyesinde barındırıyordu. 17/25 Aralık sonrasında, Gülen Cemaatinin devleti ele geçirmeye çalışan alçak bir ihanet örgütü olduğu ortaya çıktıktan sonra platformun hiçbir toplantısına katılmadım. Konuyu saptırmayalım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan FETÖ’nün darbe girişiminde hayatını kaybeden AKP’nin önemli isimlerinden Erol Olçok’un eski Gelecek Partili Nihal Olçok da AKP’li Burhan Kuzu’ya sataştı.

Olçok, Kuzu’nun mesajına “Peki neden milat sizin için 15 Temmuz da gariban İçin 17-25 sayın Burhan Kuzu. Ayrıca Bank Asya’ya para yatıran suçlu ama Bank Asya’yı kuran ve yönetenler suçsuz? Hatta görevleri yükseltiliyor? SİZİN adalet size, bizim adalet bize mi ??” diye yanıt verdi.

Erol Olçok ailesi, soyadlarını kullanmamaları için Nihal Olçok’a tepki göstermişti.