Bursa Valiliği’nden ‘kağıtla kapatılan gişe’ açıklaması

İnegöl Nüfus Müdürlüğü’nün iki gişesinde memurların, vatandaşların “yüzünü görmemek” için cama boş kağıt yapıştırdığı öne sürüldü. Konuyla ilgili Bursa Valiliği'nden açıklama geldi. 

featured

Bursa İnegöl Nüfus Müdürlüğü’nün iki gişesinde, memurlar ile vatandaşlar arasındaki cama boş kağıtların yapıştırıldığı ortaya çıktı. Memurların, vatandaşların “yüzünü görmemek” için böyle bir uygulama yaptığı iddia edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Görüntüler sosyal medyada gündem olurken, konu ile ilgili Bursa Valiliği’nden açıklama geldi.

Valiliğin açıklamasında şöyle denildi:

“Yerel medya kuruluşları ve sosyal medya hesapları üzerinden ilçe nüfus müdürlüğünde işlem bankoları önünde bulunan camların kağıt ile kapatıldığı ve vatandaşların görülmesinin engellendiğinin ifade edildiği, “İnegöl Nüfus Müdürlüğünde Bu Neyin Nesi?” başlıklı haberle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiği anlaşılmıştır. Bahse konu haber ile ilgili, bankolarda görev yapan personel tespit edilmiş ve söz konusu kağıtların kendilerine bakan yüzünde işlemlerde kullanılan mevzuat hükümlerine ilişkin notların yer aldığı görülmüştür. Söz konusu kağıtlar derhal kaldırılmış olup, konunun her boyutuyla araştırılması amacıyla sorumlu yönetici ile personel hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır”

Bursa Valiliği’nden ‘kağıtla kapatılan gişe’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!