Bursa’da binlerce kişi bir araya gelerek Türkiye haritasını oluşturdu

Bursa'da Nilüfer Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında statta düzenlenen 'Zafer hepimizin' etkinliğinde binlerce kişi Türkiye haritası oluşturdu.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da, Ulu Önder Mustafa Kemal’in Başkomandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümü, Nilüfer ilçesinde anlamlı bir etkinlikle kutlandı. Nilüfer Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderinin şekillendiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, halkın katılımı ile dev bir Türkiye haritası oluşturdu.

Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda ‘Zafer Hepimizin’ sloganıyla düzenlenen etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Türkiye haritası oluşturulmasında gönüllü olarak yer almak isteyen vatandaşlar, saat 17.00’den itibaren stadyuma gelmeye başladı. Önce kayıt yaptıran vatandaşlar, daha sonra haritadaki yerlerini öğrendi.

Tarihi fotoğrafta yer almak isteyen binlerce kişi, sıcak havaya rağmen uzun süre alanda bekledi. Harita oluşturulurken de vatandaşlar müzik grupları Sirius ve Eski Liman’ın şarkılarıyla Zafer Bayramı coşkusunu yaşadı. Nilüfer Belediyesi’nin bando takımı da verdiği konserle coşkuyu artırdı.

Yaklaşık 3 saat süren çalışma sonunda Türkiye haritası tamamlandı ve alanı dolduran binlerce katılımcı önce saygı duruşunda bulundu ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.