‘Buyrun, inceleyin’ diyerek, İBB’den AKP’ye tahsis edilen araçların listesini açıkladı

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, daha önce köşesinde aktardığı İBB tarafından AKP’ye tahsis edilen araçların listesini açıkladı.

‘Buyrun, inceleyin’ diyerek, İBB’den AKP’ye tahsis edilen araçların listesini açıkladı

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) kirasını ödeyip benzinini koyduğu araçları sarayın kullandığını yazan Murat Ağırel, "Bu kamu zararının daniskasıdır" demişti. Ağırel, “Toplamda 827 araç bu şekilde bizim paralarımızla iktidar yanlısı grup ve kurumlara kullandırılmış. Benzinini biz koymuşuz masrafını biz ödemişiz ama Okçular Vakfı, Irak Devlet Başkanı, Sıcak Yuva Vakfı vs. binip gezmiş” ifadelerini kullanmıştı.

Ağırel bugünkü yazısında AKP’den gelen cevap ve düzeltmeye ilişkin olarak, “cevap ve düzeltmenin bir düzeltmeye ihtiyacı var” dedi.

“Güneş balçıkla sıvanamasa da AKP, avukatı Muammer Cemaloğlu aracılığı ile bir cevap ve düzeltme göndererek gerçeklerin üstünü inkar yoluyla kapatma gayretine girişti. Herhangi bir mahkeme kararı olmamasına rağmen AKP'nin cevap ve düzeltmesini ‘cevap hakkına saygı’ ilkemiz gereği köşemizde yayınladık. Ancak, ‘Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hiçbir birim, organ ve kademesine haberde iddia olunan şekilde araç tahsis edilmesi söz konusu değildir’ denilen cevap ve düzeltmenin bir düzeltmeye ihtiyacı olduğunu görünce İBB tarafından kiralanıp AKP'ye tahsis edilmiş araçların listesini yayınlamam kaçınılmaz oldu.” diye yazan Ağırel, “buyurun, inceleyin” diyerek şu listeyi paylaştı: