‘Büyük ihaleler nasıl size gidiyor?’ Mehmet Cengiz: Rizeliyim, Sayın Cumhurbaşkanı da Rizeli…

Odatv'de Cengiz Holding'in patronu Mehmet Cengiz ile yapılan röportajın, Odatv'nin sahibi Soner Yalçın'ın müdahalesiyle yayınlanmadığı iddia edildi. Sosyal medyaya sızan o röportajda Mehmet Cengiz, büyük ihaleleri nasıl aldıkları sorusuna “Rizeliyim, Sayın Cumhurbaşkanı da Rizeli” diye yanıt veriyor.

featured

Odatv’de, devlet ihaleleri zengini Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz ile seçimlerden önce yapılan ancak yayınlanmayan bir röportaj olduğu öne sürüldü. Soner Yalçın’ın müdahalesiyle yayınlanmadığı iddia edilen o röportajdan bazı bölümler sosyal medyaya düştü.

“Polemik Haber”in Twitter hesabından paylaşılan röportajın bir bölümünde, Odatv muhabiri Can Özçelik, büyük devlet ihalelerinin nasıl hep Cengiz Holding’in de içinde bulunduğu beş büyük şirkete gittiğini sorması üzerine Mehmet Cengiz, “Rizeliyim, Sayın Cumhurbaşkanı da Rizeli” diye yanıt veriyor.

Sosyal medyada yayınlanan videoda yer almayan, ancak KRT Tv’nin aktardığına göre, röportajın bör bölümünde “Cumhurbaşkanı da Rizeli, Rizeli olmanızın ihaleleri alma konusunda etkisi var mı” sorusuna, Cengiz “Var tabii” yanıtı veriyor. Muhabirin “Rizeli olmak istedim şu anda” ifadelerine Cengiz’in “Maalesef, sevilmek suç oldu ya” diye tepki gösterdiği belirtildi.

Cengiz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik suçlama ve “Beşli çete” söylemlerine de sert yanıtlar veriyor. Depremzedeler için taahhüt ettiği yardım bağışını da yapmadığı yönündeki iddialar için de “Kılıçdaroğlu kendi bağışından sorumludur” diyor. Cengiz ayrıca Kılıçdaroğlu’nu gelip şirketini denetlemesi çağrısında da bulunuyor.

İşte sosyal medyaya düşen o röportaj…

 

 

‘Büyük ihaleler nasıl size gidiyor?’ Mehmet Cengiz: Rizeliyim, Sayın Cumhurbaşkanı da Rizeli…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!