Çadır skandalında yeni iddia: Askerlere diktirildi

Türkiye’nin yaşadığı en büyük afetlerden olan 6 Şubat depremlerinden 11 il etkilendi, 55 bin kişi hayatını kaybetti. Depremin üzerinden bir yıl geçtikten sonra çadır skandalıyla ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi.

featured

Yüzbinlerce depremzede günlerce devlet kurumlarından gelecek çadırları bekledi ama Kızılay’ın başka kurumlara parayla çadır sattığı ortaya çıkmıştı. Bu skandal sonrasında herhangi bir istifa ya da görevden alma yaşanmaması kamuoyunda büyük tartışma yaratmıştı.

Depremin üzerinden bir yıl geçtikten sonra çadır skandalıyla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Sözcü’den Hazar Dost’un haberine göre, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2023 faaliyet raporuna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın emrinde olan Dikimevi Müdürlüğü’nde terzi görevinde bulunan 31 personeli, deprem sonrasında Kızılay’a çadır dikimi için gönderilmiş. Yani çeşitli kurumlara parayla satılan çadırlar, askerlere diktirilmiş. Raporda deprem bölgesindeki çalışmalarla ilgili de bilgiler yer aldı. Buna göre jandarma ekipleri enkazda 6 bin 940 kişiye ulaşmış. Ancak bu kişilerden sadece 430’u yaşıyordu.

Çadır skandalında yeni iddia: Askerlere diktirildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!