Cahit Özkan görevden alındı mı?

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın görevinden alındığı iddia edildi. Cahit Özkan'ın danışmanı Özkan'ın görevden alındığına dair iddiaların doğru olmadığını, Özkan'ın görevine devam ettiğini açıkladı.

featured

YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgi sözleri gündeme oturdu.

Özkan, “Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti” açıklamalarında bulunmuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Özkan’ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını ifade etti. Çelik’in açıklamasının ardından “Cahit Özkan görevden alınacak mı?” sorusu akıllara geldi.

Özkan’ın sosyal medyada görevinden alındığı iddia edildi.

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın ulaştığı Özkan’ın danışmanı, Özkan’ın görevden alındığına dair iddiaların doğru olmadığını söyledi.

İstifa iddialarının gündemde olduğu ve bir açıklama yapılıp yapılmayacağını sorduğumuz Özkan’ın danışmanı, “Bilmiyoruz, henüz öyle bir bilgimiz yok” ifadelerini kullandı. Özkan’ın “istifası gibi bir durumun söz konusu olmadığını” söyleyen danışman, “Cahit Özkan görevine devam ediyor” açıklamasında bulundu.

BASIN TOPLANTISI İPTAL

Öte yandan; Cahit Özkan’ın bir diğer danışmanı ise bugün TBMM’de yapılması planlanan basın toplantısının yapılmayacağını söyledi.

Cahit Özkan görevden alındı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Gayet iyi saçmalıyor işte..
    neden atılsınki ?

  2. 1 ay önce

    “Gündeme oturmak” diye bir Türkçe’mi var? Hem Türkçe’yi bozuyorsunuz hem de gazeteciliği. “Gündem oldu” demek, serin kanlıca haber vermek, gercegi heyecanin tozu dumanına katmadan anlatmaya ne oldu? Eski günlerdeki gazetecilik gibi.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!