Çakarlı maganda tutuklandı

Hadımköy'de kullandığı çakarlı minibüs ile önünü kestiği sürücü ile tartışarak bıçakladığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Muhammed Enes Uysal'ın polisteki ifadesinde "Ben bıçaklamadım, boğuşma sırasında bir yerleri kesildi" dediği öğrenildi. 

Çakarlı maganda tutuklandı

İstanbul'da çakarlı minibüs sürücüsü Muhammet Enes Uysal (28), seyir halindeyken tartıştığı Dadaş Aras'ı aracının önünü keserek 5 yerinden bıçaklayarak kaçmıştı. Bıçaklanan sürücünün kayda aldığı görüntülerde, 'Polise versen ne olacak' diyerek de tehdit eden saldırgan dün Avcılar'da yakalandı.

Saldırgan bugün, Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan gerekli işlemleri yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildi. Muhammed Enes Uysal, savcılık ifadesinin alınmasının ardından "Kasten öldürmeye teşebbüs etme", "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Kara araçlarını alıkoyma" suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne sorgusu yapılan Muhammed Enes Uysal'ın 6 ayrı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin polis ifadesinde, "Yol vermeyince tartışmaya başladık. Telefonla görüntümü kaydetmeye başladı. Daha sonra telefonu kapatıp bana saldırmaya başladı. Ardından bıçak çekti. Elinden bıçağı almaya çalıştım. Boğuşma sırasında bir yerleri kesildi. Ben bıçaklamadım" dediği öğrenildi.