Can Ataklı, Halk TV'nin yayından kaldırdığı programın yeni adresini açıkladı

Gazeteci Can Ataklı, Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu ve Halk TV'de yayından kaldırılan 'Şimdiki Zaman Siyaset' programının yeni adresini duyurdu.

Can Ataklı, Halk TV'nin yayından kaldırdığı programın yeni adresini açıkladı

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Halk TV'de sonlandırılan Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu ve Barış Yardakaş, İsmail Saymaz, Erol Mütercimler ile Elfin Tataroğlu'nun yorumcu olduğu "Şimdiki Zaman Siyaset" programının KRT TV'de tekrar yayınlanacağını iddia etti.

'CHP KALDIRILMASI İÇİN BASKI YAPTI'

Ataklı'nın yazısında şu ifadeler yer aldı:

"Medya kulislerindeki yaygın inanışa göre ise; özellikle Barış Yarkadaş’ın CHP’de ortaya çıkan bazı taciz-tecavüz olaylarını İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da suçlayarak açıklaması, CHP’de rahatsızlık yarattı ve CHP bu programın kaldırılması için Halk TV’ye baskı yaptı. Şimdi duyduğum dedikoduya gelelim. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin bu olayla böylesine ilişkilendirilmesinden çok rahatsız olmuş. CHP yöneticileri, KRT’nin yönetimiyle görüşmüşler. Halk TV’den çıkarılanlar önümüzdeki günlerde aynı programı KRT ekranlarından sunmaya başlayacaklarmış. NOT: Sahiplik açısından KRT, CHP’ye Halk TV’den çok daha yakın bir televizyon kanalı."