Can Ataklı'dan CHP'yi kızdıracak Muharrem İnce yorumu

CHP'ye yakınlığıyla bilinen TELE1 kanalının sunucusu Can Ataklı, Muharrem İnce’nin yeni parti kararının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nu kızdıracak değerlendirmelerde bulundu. Ataklı, İnce'nin parti kurması halinde CHP'den fazla oy alacağını söyledi.

Can Ataklı'dan CHP'yi kızdıracak Muharrem İnce yorumu
Can Ataklı'dan CHP'yi kızdıracak Muharrem İnce yorumu

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'de kurultay sonrası tartışmalar sürüyor. Son olarak Muharrem İnce'nin yeni bir parti kuracağı iddiası siyasetin gündemine bomba gibi düştü.

TELE 1 sunucusu Can Ataklı, ekranda yapamadığı analizleri YouTube kanalından yaptı. 

Ataklı, "Net söylüyorum. Bugünkü ortamda, benim aldığım bilgiler ve deneyimlerim.. Bir parti kurulması halinde içinde Muharrem İnce'nin de olacağı bu parti, CHP'den daha fazla oy alacaktır. Oylar bölünüyor, yüzde 1 bile alamaz falan... Bunları bir kenara bırakın. Bir şeyler olacak. CHP'de konuştuğum etkili isimler, Muharrem İnce'nin içinde olacağı hareketin CHP'ye çok ciddi zarar vereceğini ve oy olarak da CHP'yi geçebileceğini söylüyor." dedi.

Muharrem İnce'yi Bülent Ecevit'e benzeten Ataklı, "Ecevit 1970'lerdeki hareketi başlattığında arkasında gençlik kolları vardı. Şu anda Muharrem İnce'nin arkasında özellikle gençlik kolları var. Gençlik kollarını arkasına alan bu partiden daha fazla oy alır." ifadelerini kullandı.

Can Ataklı, geçtiğimiz aylarda CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu sert ifadelerle eleştirmiş ve tepkiler üzerine geri adım atmıştı.