Çanakkale Savaşı ve hurafeler

featured

Çanakkale Savaşı ve hurafeler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Şu dünya geçtikçe 2 kişi ayakta kalacaktır. Hz Muhammed ve Atatürk. Neden mi ikisi de sıfırdan kutuluşa erdiler…

 2. 9 Nisan 2020, 08:44

  Canakkale ve Kurtulus Destaninda Mustafa Kemal’i yok sayanlari biz zaten adam yerine koymuyoruz ve onlarin satin alinmis ucuz ürünler oldugunu söylüyoruz,ucuz ürün malum kalitesizdir.Kalitesiz olduklari icin satin alinirkenöyle fazla bir maddi degere sahip olmadiklari icin kim parayi bastirirsa bu kalitesiz ürünleri her zaman satin alabilir.
  Canakkale zaferi ile övündük ancak bu zaferin agir bedelini hic düsünmedik üzerinde hic durulmadi,acaba daha hafif bir bedelle kazanilabilirmiydi bunu sorgulamadik -ISMET GÖRGÜLÜ,CANAKKALE ILK GÜNDE BITERDI(Bilgi Yayinlari)
  -Bu düzeni kim degistirdi,neden degistirdi,Canakkale’nin ilk günde bitmesi neden engellendi?
  -Cikarma yapilan Seddülbahir ve Ariburnu kiyilarinin savnmasindan sorumlu olan Mustafa Kemal cikarmadan önce neden ihtiyata alindi?
  -Canakkaleden neden uzaklastirildi?
  MustafaKemal’in savunma düzeni uygulansaydi Canakkale bir günde biter ve 250 bin sehit vermezdik.Bu düzeni uygulatmayanlar Ordunun basindaki Alman Generaller ve Genelkurmay Baskani Alman dostu Atatürk düsmani Enver’dir.Ancak bütün bu engellemelere ragmen Canakkale Zaferi Atatürk sayesinde kazanilmistir.
  -Mustafa Kemal’in Canakkale Zaferindeki yeri nedir?
  -Neden”Anafartalar Kahramani””Payitahti kurtaran Kahraman”payeleri verilmistir?
  -…..
  “”Eceabad bölgesi kuvvetlerine komuta ettigim zaman aldigim tertibat ile düsmanin karaya cikmasina imkan verilmeyebilirdi””MUstafa Kemal 3mAYIS 1915

 3. 18 Mart 2020, 15:24

  Atatürk sadece Türk milletini değil İslamı da ayağa kaldıran kişidir. Namuslu her insan bunu böyle bilir.

 4. 18 Mart 2020, 07:04

  O sorulara yanıt bir makalenin boyutunu aşar. Kitap konusu olur. Sanırım kitap da yazacağım.

 5. Az sonra ateistlik damarı tutup allah yok dıye bagıracak sandım ama yazı bıttı. Hurafecıler ne kadar boş muhabbet ediyorsa bu yazının sahibide o kadar gereksizin birisi demekki. Siper savaşlarında sehıt olan 57. Alayın neferleri allah allah deyip ölüyordu ittihat ve terakki diye değil

 6. Atatürk’ün Gelibolu cephesinden Madam Corinne’e yazdığı mektuplardan hiç bahsedilmemiş. Hurafelere cevaplar bence o mektuplarda.
  Ayrıca 150 bin müttefik askerin ve binlerce askeri aracın ve atın nasıl karaya çıkarıldığını ve 9 Ocak 1916 tarihinde nasıl bir günde koca yarımadayı boşaltabildiklerini de açıklarsanız seviniriz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!