‘Cappy canavarı’ geri döndü

Sosyal medyada 'Cappy Canavarı' olarak bilinen görsel tekrar gündemde. Bir kişinin Twitter'da Cappy markasını etiketleyerek öne sürdüğü iddialar birçok kullanıcı tarafından yorumlandı.

‘Cappy canavarı’ geri döndü

Twitter’da “Tuğçe” isimli bir kullanıcı, Cappy markasının meyve suyu kutusundan çıktığını iddia ettiği birşeyin fotoğafını paylaşarak markadan hesap sordu. Birçok diğer kullanıcı da paylaşımı destekledi.

Tuğçe isimli kullanıcı iki görsel paylaşarak Cappy markasını etiketledi ve şu notu yazdı;

“Az önce meyvesuyu aldık ve tadı garip olduğu için içemedik döküp içini açtık. siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?? BU NEDİR ŞAKA MI? NE SATIYORSUNUZ SİZ?”

Sosyal medyadan paylaşımın yayılması üzerine Cappy Türkiye “Merhaba, yardımcı olabilmemiz adına iletişim bilgilerinizi DM yoluyla paylaşmanızı rica ederiz. Teşekkürler.” mesajını paylaştı.

HAZIR MEYVESULARININ ZARARLARI

Meyve sularının zararları saymakla bitmiyor. Özellikle de metabolizmaya olan zararları. Sağlıklı düşüncesiyle içmeye zorlandığımız meyve suları hakkında gerçekler bambaşka.

Sağlıklı diye çocuğunuzun eline tutuşturduğunuz ve içmeye zorladığınız meyve suları hakkında işte gerçekler ;

Bilim adamları son yaptıkları araştırmalarda hazır paket halinde satılan meyve sularında bol katkı maddesi, früktoz ve kimyasallar olduğunu açıkladı. Früktoz, kan şekerini çok hızlı yükselten ve pankreası, böbrekleri yoran bir madde. Bu madde ile çeşitli kimyasalların birleşmesi meyvemsi bir tat yaratırken, kanser başta pek çok hastalığa karşı bizi savunmasız bırakıyor.

Avustralya’da yaklaşık 2.200 kişinin yemek yeme alışkanlıkları incelediğinde ortaya daha farklı bir sonuç çıkıyor. Elma, lahana ve brokoli suyunu taze sıkıp içenlerde  tümör gelişimi yavaşlarken, hazır meyve suyu içenlerde tümör oluşumu hızlanıyor. Buna göre günde 3 bardaktan fazla meyve suyu tüketenler, bağırsak, rektum ve mide kanserine yakalanmakta daha fazla risk taşıyorlar. Hazır meyve sularında bulunan yüksek früktoz ve glikoz, normal şekerden  çok yüksek değerdedir. Şeker, tümörlerin oluşumunu ve büyümesini sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan aroma ve kimyasallar nedeni ile C vitamini, lif ve antioksidanlar tamamen kaybolmaktadır.