Çaresizliğin fotoğrafı: Mahkumları cepheye gönderecekler

Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan ordusu ne yapacağını şaşırdı. Çok sayıda Ermeni askeri koronavirüs raporu alarak ordudan kaçmaya çalışırken, Erivan yönetimi Karabağ’da savaşmaları için gönüllü mahkum gruplarını cephe hattına göndermeyi planlıyor.

Çaresizliğin fotoğrafı: Mahkumları cepheye gönderecekler

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalarda Bakü sahadaki alan hakimiyetini önemli oranda artırdı. 

İşgal edilen toprakları kurtaran Azerbaycan Ermenistan’a bu süreçte ağır darbe vurdu. 

Ermenistan ordusu ise birliklerde yaşanan dağılmaları önlemek ve kayıpları telafi etmek için çeşitli yöntemlere başvurmaya devam ediyor.

Azerbaycan'ın sahadaki ezici üstünlüğü karşısında hayatlarından endişe duyan çok sayıda askerin sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Raporu düzenleyen doktor düzenlenen operasyonla yakalanıp tutuklanırken, sahte COVID-19 raporuna askerlerin bin ile iki bin dolar arasında para ödediği öğrenildi.

MAHKUMLARI CEPHEYE GÖNDERECEKLER

Yenişafak’tan Kenan Biter’in haberine göre gönüllü halktan ve paralı askerlerden umduğunu bulamayan Ermenistan bu sefer de Dağlık Karabağ’da savaşmaları için gönüllü mahkum gruplarını cephe hattına göndermeyi düşünüyor.

Adalet Bakanı Rüstam Badasyan tutukluların cepheye gönderilebilmesi için haklarında çıkarılan tutuklama kararlarının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bakan, bu sorunun başsavcılık tarafından çözüldüğünü ve bu sürecin devam ettiğini de sözlerine ekledi.